Vettel'e 125 milyon Euro

Vettel'e 125 milyon Euro
Vettel'e 125 milyon Euro
Red Bull'dan ayrılarak Ferrari'ye geçmesi beklenen Sebastian Vettel'in alacağı para dudak uçuklatıyor.

Sport Bild'in haberine göre; Red Bull'la büyük başarılar elde eden ve üst üste 4 Formula 1 şampiyonluğu yaşayan Sebastian Vettel, Ferrari'den 5 yıllığına toplam 125 milyon Euro kazanacak. Red Bull'dan ayrılması kesinleşen Alman pilotun, sezonun geri kalanında ikinci plana itileceği ve takımın diğer pilot Daniel Ricciardo'ya önem vereceği yönünde ortaya atılan iddialar ise takım tarafından yalanlandı.

Red Bull'un, 27 yaşındaki Vettel'in yerine Toro Rosso'nun çaylak pilotu Daniil Kyvat'ı düşündüğü biliniyor.

OĞUL SAINZ GELİYOR

Formula 1'de Vettel'in başlattığı pilot değişikliği furyasında Toro Rosso da ünlü rallici Carlos Sainz'ın oğlu Carlos Sainz Junior'u ekibe katmaya hazırlanıyor. Daniil Kvyat'ın Red Bull'a geçmesi beklenirken, Toro Rosso'nun Rus sürücü yerine en önemli adayının Sainz Junior olduğu belirtiliyor.

BIANCHI STABİL

Pazar günü Japonya Grand Prix'sinde ağır yaralanan Jules Bianchi'nin sağlık durumuyla ilgili olarak ailesinden ilk defa bir açıklama geldi. Açıklamada; Jules'in en ciddi kafa travma çeşitlerinden biri olan diffüz aksonal yaralanma geçirdiği, durumunun kritik olmasına karşın stabil olduğu ifade edildi. ( Sabah )