Vidal Manchester United'a gitmedi çünkü...

Vidal Manchester United'a gitmedi çünkü...
Vidal Manchester United'a gitmedi çünkü...
Şili Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, Manchester United'ın, Vidal'ı transfer etmekten neden vazgeçtiği konusunda önemli açıklamalar yaptı.

RADİKAL - Sampaoli'ye göre Menajer Van Gaal'i, Vidal'in sezon sonunda dizinden yaşadığı sakatlık transferden vazgeçirdi.

Manchester United ile Arturo Vidal'in adı uzun süre birlikte anıldı; ancak United transfer için gerekli girişimi bir türlü yapmadı. Oysa Vidal, tam da United'ın aradığı oyuncu profiline uyuyordu. Peki United’lı yetkililerin, transfer için açık çek verdikleri Menajer Van Gaal, Şilili oyuncuyu neden istemedi?

Şili Milli Takımı’nı çalıştıran Jorge Sampaoli'ye göre bu sorunun altında, Vidal'in, Dünya Kupası 'ndan hemen önce geçirdiği diz sakatlığı yatıyor. Vidal'in, Dünya Kupası sırasında yüzde 30 performansla mücadele edebildiğini vurgulayan Sampaoli, “United için 47 milyon sterlinlik bonservis bedeli sorun değildi. Sorun, Vidal'in dizinden geçirdiği sakatlık. Menajer Van Gaal, sakat bir oyuncuyu transfer etme riskini almak istemedi" dedi. Sampaoli, yıldız oyuncuyu Dünya Kupası'nda forma giyebilmesi gereğinden fazla zorladıklarını da kabul etti. (Ntvspor)