'Villarreal sert kayaya çarptı'

Blackburn Rovers ile Gençlerbirliği arasında yapılan UEFA Kupası ilk maçına geniş yer veren İngiliz basını, konuk takımın Türkiye'de barışı bulduğunu, ancak galibiyete kavuşamadığını vurguladı.

LONDRA - Blackburn Rovers ile Gençlerbirliği arasında yapılan UEFA Kupası ilk maçına geniş yer veren İngiliz basını, konuk takımın Türkiye'de barışı bulduğunu, ancak galibiyete kavuşamadığını vurguladı. The Guardian gazetesi, "Blackburn oyuncuları dostluğu biraz fazla ileri götürüp maçı da verdiler" dedi. The Daily Telegraph ise "Hiç değilse ortadaki uygar durum Türk-İngiliz ilişkilerine rahat bir nefes aldırdı" dedi. Trabzonspor'un, Villareal karşısında aldığı beraberlik İspanyol basınında, "Villarreal kayaya çarptı", "Tur artık çok zor" başlıkları ile verilirken, yapılan yorumlarda Trabzonspor'un önünün açık olduğu yazıldı. Marca gazetesi, "Villarreal, Hasan'ı geçemedi" başlığı ile verdiği haberinde Karadeniz ekibinin istediği beraberliği aldığını belirtti.
Gaziantepspor'un, İsrail'in Hapoel Tel Aviv takımını son dakikada attığı golle 1-0 yenerek Hollanda'da yapılacak rövanş için avantajlı bir skor elde ederken, bazı İsrail gazeteleri "Türkler intikamını aldı" başlığıyla çıktı. İşte bazı başlıklar: Jeru Salem Post: İsrail, Avrupa'da dümdüz edildi. Yediot Ahronot: Türkler, iki yıl öncesinin intikamını almak istercesine oynadılar. İsviçre basını ise Basel'li Hakan ve Murat Yakın kardeşlerin, Malatya-spor'a yettiğini yazdı. (Spor Servisi)