Visa: FIFA'nın ana sponsorluğundan çekilebiliriz

Visa: FIFA'nın ana sponsorluğundan çekilebiliriz
Visa: FIFA'nın ana sponsorluğundan çekilebiliriz
Dünya futbolunu sarsan FIFA'ya yönelik soruşturmanın yankıları sürerken sponsorlar rahatsızlıklarını dile getirmeye başladı. Visa, FIFA'nın ana sponsorluğundan çekilebileceğini belirtti.

RADİKAL- Futbolun kalbine düzenlenen operasyonda aralarında üst düzey FIFA yetkililerinin bulunduğu 7 kişi yolsuzluk suçlamalarıyla gözaltına alınmıştı. Dünyayı şoke eden soruşturma sürerken Visa, konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, FIFA'nın imajını ve etnik kültürünü yeniden düzeltmesi için acil adım atması gerektiğinin altı çizilirken, FIFA'nın kendini aklamada başarısız olması durumunda, Visa'nın sponsorluktan çekilebileceği bildirildi. Visa, FIFA'yı sponsorluktan çekilme konusunda uyaran ilk şirket oldu.

Rüşvet operasyonunda şok iddia!

'ŞİRKET OLARAK ENDİŞELİYİZ'
Coca Cola açıklamasında ise FIFA'nın karıştığı rüşvet skandalının üzüntüyle karşılandığı ifade edilirken, bu skandalın FIFA'nın misyonunu lekelediği, bu ciddi iddialar karşısında şirket olarak endişeli olunduğu belirtildi.

ABD Adalet Bakanı: Soruşturma FIFA'nın ötesinde

Nike açıklamasında ise iddiaların çok ciddi olduğu ifade edilirken, Nike'ın hem iş hem de sporda etik değerler ve Fair Play'den yana olduğu, manipülasyon ve rüşvete karşı durduğu kaydedildi.

(AA)