Vitor Pereira'dan beklenti büyük

Vitor Pereira'dan beklenti büyük
Vitor Pereira'dan beklenti büyük
Sezon başında Şenol Güneş'i göreve getiren Beşiktaş'tan sonra Türkiye'nin deneyimli isimlerinden Mustafa Denizli de Galatasaray'ı emanet aldı. Fenerbahçe taraftarına göre Vitor Pereira, bu iki teknik adamı geçebilirse kulübün yeni efsanesi olur.

Beşiktaş yönetimi, sezon başında beklenmedik bir hamleyle Slaven Bilic'i yollamış ve Türkiye'nin en deneyimli  teknik adamlarından biri olan Şenol Güneş'i göreve getirmişti. Galatasaray da Hamza Hamzaoğlu'nun yerine, Mustafa Denizli'yi teknik direktörlük koltuğuna oturttu. Sarı kırmızılıların bu hamlesinin şampiyonluk yarışına nasıl etki edeceğini zaman gösterecek ancak Fenerbahçe taraftarları arasında teknik direktörleri Vitor Pereira'nın işinin daha da zorlaştığı yorumları ağırlık kazanmış durumda. 

TARAFTAR ŞÜPHELİ

Fenerbahçe camiasına göre bu durum bir yandan da Pereira için önemli bir şans. Portekizli’nin, bu zorlu iki rakibini alt edip sezon sonunda takımına 4'üncü yıldızı kazandırması durumunda adını silinmeyecek şekilde kulüp tarihine yazdıracağı yorumları yapılıyor. Sezon başından beri yoğun eleştiriler alan Pereira, son dönemde elde edilen sonuçlarla biraz rahatladı. Takımın son Mersin maçında ortaya koyduğu iyi futbol da takdir gördü. Ancak camianın 47 yaşındaki çalıştırıcıya karşı hâlâ şüpheli yaklaştığı da bir diğer gerçek.