Vitor Pereira'dan izin yok

Vitor Pereira'dan izin yok
Vitor Pereira'dan izin yok
Fenerbahçe'de Luis Nani ve Jose Fernandao'nun, sarı kart cezası nedeniyle ilk yarının son haftasındaki Sivasspor karşılaşmasında cezalı duruma düşmeleri Noel tartışmalarını da beraberinde getirdi. Ancak Vitor Pereira, cezalı ya da sakat hiçbir futbolcusuna yeni yıl haftasında izin vermeyecek.

Süper Lig'de forma giyen yabancı futbolcuların bir bölümü, kart cezaları nedeniyle ligin son haftasında forma giyemeyecek. Luis Nani ve Jose Fernandao’nun da Noel tatili sebebiyle bilerek cezalı duruma düştükleri iddia edildi. Ancak Fenerbahçe’nin bu konuda yazılı olmayan kuralları var.

Hürriyet'in haberine göre; geçmiş yıllarda bu konuda tecrübe edinen sarı-lacivertli yönetim, cezalı da olsa sakat da olsa hiçbir oyuncuya Noel döneminde lig tatil değilse izin vermiyor. Bu nedenle Sivasspor karşılaşması öncesi cezalı futbolcular da takımla birlikte çalışacak ve izin alamayacak. Şu ana kadar sarı-lacivertlilere bu konuda gelen bir izin talebi de yok.

Bu konuda teknik direktör Vitor Pereira'nın da son derece net olduğu, takımdaki adalet ve disiplin anlayışı nedeniyle hiçbir oyuncusuna izin vermeyeceği öğrenildi.