Vodafone Arena'da çatı iskelesi çöktü!

Vodafone Arena'da çatı iskelesi çöktü!
Vodafone Arena'da çatı iskelesi çöktü!
Vodafone Arena inşaatındaki çalışmalar sırasında çatı konstrüksiyonu çöktü. İki işçi yaralandı.

RADİKAL- Vodafone Arena stadının inşaat çalışmaları sırasında korkunç bir kaza meydana geldi. İnşaatın çatı konstrüksiyonu büyük bir gürültüyle çöktü. Çökme nedeniyle, İsmail Kaya ve İbrahim Soner Dündar isimli işçiler, hafif şekilde yaralandı. İşçilere ilk tıbbi müdahale Arena'da yapıldı. 

İşte iki işçinin yaralandığı olay sonrası ilk görüntüler:


Beşiktaş'ın inşaatı devam eden stadı Vodafone Arena'da, vinç devrilmesi sonucu çatı iskelesi çöktü. O esnada çalışmakta olan iki işçinin, çöken iskelenin altında kaldığı öğrenildi.BEŞİKTAŞ'TAN KAZA AÇIKLAMASI

Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve sağlık durumları iyi olan işçilerden birinin kolunda, diğerinin ise kalçasında kırık olduğu öğrenildi. 

Öte yandan siyah-beyazlı kulüp, internet sitesinden yaptığı açıklamada, işçilerin sağlık ve tedavi süreçlerinin her aşamasında yanlarında olacağını belirtti.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner de yaptığı açıklamada, çatı montajında kullanılan iskelelerden birinde çökme meydana geldiğini aktararak, "Bunun sonucunda iki işçi hafif yaralandı. Birinin kolunda, diğerinin de bacağında sorun var. Çok şükür can kaybı yok. Önemli olan o" dedi.

Olay nedeniyle stadın bitiş tarihinde gecikme olup olmayacağı sorusuna Güner, "Onun için şu anda bir şey söyleyemem. Kazanın yaşandığı yerdeki hasarı tespit etmek gerekiyor. Arkadaşlarla konuşacağız" cevabını verdi.

(DHA-AA)