Vodafone Arena'da inşaat durduruldu!

Vodafone Arena'da inşaat durduruldu!
Vodafone Arena'da inşaat durduruldu!
Beşiktaş yönetiminin Fenerbahçe ile Süper Lig'in 6. haftasında oynanacak derbiye yetiştirilmesi için yoğun çaba sarfettiği Vodafone Arena'nın inşaatı bir kez daha geçici olarak durduruldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın işçi güvenliğiyle ilgili isteklerinin yerine getirilmesinin ardından inşaat devam edecek.

RADİKAL - İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekibi, Vodafone Arena inşaatına giderek çalışmaların durdurulması kararını tebliğ etti. Durdurma sebebinin, plan ve proje değil, yaklaşık 2 hafta önce meydana gelen ve 2 işçinin yaralandığı kaza olduğu belirtildi.

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak, "İnşaat sırasında 2 işçimizin yaralandığı talihsiz bir kaza yaşamıştık. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kulübümüzden işçi güvenliğiyle ilgili bazı isteklerde bulundu. Bu taleplerin karşılanması için geçici olarak iş bıraktırıldı. Pazartesi günü inşaatımızın iş güvenliğini sağlayan firma ile bakanlık yetkilileri, işçi güvenliğinin daha da üst seviyeye çıkarılması için gerekli görüşmeleri yapacak. İnşaatta 2-3 günlük bir geçici duraklama söz konusu" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ın yeni stadında inşaat, daha önce de çatı yükseliğinin aşıldığı gerekçesiyle durdurulmuştu.