'Vodafone Arena'yı yapmayın o zaman'

'Vodafone Arena'yı yapmayın o zaman'
'Vodafone Arena'yı yapmayın o zaman'
Yorumcu Mehmet Demirkol, Beşiktaş taraftarının iyi futbola rağmen siyah-beyazlı oyuncuları ıslıklamasını anlayamadığını belirtti.

Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın konuk ettiği Akhisar Belediyespor'a 2-0 mağlup olduğu maçı değerlendirdi.

NTV Spor yorumcusu Demirkol'un açıklamaları şöyle:
"Akhisar Beşiktaş maçına yapılan yorumları ve seyircilerin tepkilerini haksız buluyorum. Oynadılar mı? Oynadılar. Tolga Zengin formsuz bir gündeydi. Lukac iyi günündeydi. Mario Gomez, sanırım Paris'teki olaylar nedeniyle performans düşüklüğü yaşıyor. İstatistiklere ve oyunun akışına bakıyorsun. Anlamadım neden bu kadar eleştirildiğini. Gökhan Töre'nin özel hayatında problemler var deniyor, Sosa'nın sıkıntıları var deniyor, Gomez'in psikolojisi bozuk deniyor.

Seyirci neden ıslıklıyor? O stadı yapmayın o zaman. Bu çocuklar böyle oynayamaz. Ben hayatım boyunca kendi oyuncusuna küfür eden adamı anlamam. Bütün maç küfür ediyorsun sonra gol atınca da seviniyorsun. 87. dakikada Beşiktaş maçı çevirebilirdi. Oyun öyle bir oyundu.

Dolayısıyla Akhisar'ın neden bu kadar çok övüldüğünü, Beşiktaş'ın da neden bu kadar yerildiğini anlayamadım. Uzatma dakikalarına girene kadar 'Beşiktaş maçı verdi' dediğim olmadı.

Bizim problemimiz, kulüplerimizin parasız olması değil. Çok para harcıyoruz. Oyunu bu kadar yüceltmenin doğru olmadığı kanaatindeyim. Daha iyi oyunlarını seyrettim ben Akhisar'ın. Yönetim doğru hoca seçiyor. Hamza hocanın da performansı iyiydi. Cihat hocanın da iyi.

Oyuncular bu kadar para almasının sebebi taraftarların baskısıyla da mücadele etmek. Onun tazminatı. Sadece müşteri olarak kabul etse, taraftarın domates atma hakkı var."