Voleybol camiası Deniz Esinduy'a ağlıyor

Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Bayan Milli Takımı'nın başantrenörü, Dedeman Otel'de dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Bayan Voleybol Milli Takımı'nın başantrenörü Deniz Esinduy, kamp yapılan Ankara Dedeman Otel'de dün gece geçirdiği kalp krizi sonrası vefat etti.
Voleybol Federasyonu Başkanı Prof.Dr.Hüsnü Can, Esinduy'un, takımın kamp yaptığı Dedeman Otel'de dün gece saat 00.45'te kalp krizi geçirdiğini ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldığını, ancak tüm müdahalelere karşın kurtarılamadığını söyledi. Esinduy'un, daha önce Almanya'da da kalp krizi geçirdiğini belirten Can, şöyle konuştu:
"Antrenörümüz geçen yıllarda Almanya'da da böyle bir olayla karşılaşmıştı. Ancak o günden bu yana kendisi olayı ciddiye almadı sanırım. Hastalığını ilaç tedavisiyle gidermeye çalıştı. Bence ameliyat olması gerekliydi. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine de başsağlığı diliyorum."
Can, Türk voleybol camiasının en önemli isimlerinden birisini yitirdiklerini belirterek, "40 yıldır camiamıza hizmet veriyordu. Avrupa Şampiyonası öncesinde böyle bir olayın gerçekleşmesi bizim açımızdan büyük bir talihsizlik. Bu durumda milli takımımızı şampiyonaya, Esinduy'un yardımcılıklarını yapan Reşat Yazıcıoğulları ve Ali Oktay çıkaracak" diye konuştu.
Esinduy'un ölümü, voleybol camiasında büyük üzüntü yaratırken, Ankara'da kampta bulunan milli takım sporcuları da büyük bir şok yaşadı.
Önceki yıllarda çeşitli kulüp takımlarında ve milli takımlarda antrenörlük görevlerinde bulunan ve 56 yaşında ölen Deniz Esinduy'un cenazesi bugün Ankara'dan İstanbul'a gönderildi. Esinduy için yarın Burhan Felek Spor Sitesi Salonu önünde bir tören düzenlenecek. Esinduy, pazar günü toprağa verilecek.