Voleybolda düşme yok

Voleybol Federasyonu, Erkekler ve Bayanlar Birinci Liglerinde bu sezon küme düşme uygulamasının yapılmayacağını ve liglerin gelecek...

İSTANBUL - Voleybol Federasyonu, Erkekler ve Bayanlar Birinci Liglerinde bu sezon küme düşme uygulamasının yapılmayacağını ve liglerin gelecek sezon 18'er takımla, çift devreli lig usulüne göre oynanacağını açıkladı.
Federasyondan yapılan açıklamada, Türkiye'de geçmiş yıllarda yaşanmış ekonomik sıkıntılar nedeniyle azalmış olan spor yatırımlarının artmasına olanak sağlamak, kulüplerin voleybol sporuna olan destek ve yatırımlarını yeniden gözden geçirmelerine imkan tanımak amacıyla liglerin 18'er takıma çıkarılmasına karar verildiği kaydedildi.
Son anda yapılan değişiklik sonrası Bayanlar Birinci Ligi'nden bu sezon düşen Galatasaray, İnterfarma Numune Hastanesi, 75. Yıl ve İstanbul Işıkspor, gelecek sezon da Birinci Lig'de mücadele etme hakkı elde etti. Bu takımların yanı sıra bir alt kümeden de dört takım gelecek sezon ligde mücadele edecek. 25 Şubat Salı günü son maçları yapılacak Erkekler Birinci Ligi'nde ise küme düşecek üç takımın ligde kalmasının yanı sıra bir alt kümeden beş ekip gelecek sezon ligde yer alacak. (Spor Servisi)