Volkan Cim Bom'a minnettar

Galatasaray, Haim Revivo, Abel Xavier, Suat Usta, Ali Lukunku gibi isimlerin ardından, transferin son günde uzun pazarlıklar sonunda renklerine bağladığı Kocaelisporlu Volkan, takımla birlikte çalışmalara başladı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray, Haim Revivo, Abel Xavier, Suat Usta, Ali Lukunku gibi isimlerin ardından, transferin son günde uzun pazarlıklar sonunda renklerine bağladığı Kocaelisporlu Volkan, takımla birlikte çalışmalara başladı. Volkan, uzun süredir eski kulübünden para alamadığını belirterek, "Yönetim bu konuda özverili davranak hem bonservisimi aldı, hem de eski kulübümden alacağım 100 bin dolar için garanti verdi" dedi.
Genç oyuncu, böylesi büyük bir kulübe gelmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Taraftarlar ikinci yarıda bambaşka bir Volkan izleyecek. Kısa sürede takıma girip, elimden geleni yapacağım. Zaten çok yetenekli futbolculardan kurulu bir takımda, işim çok zor olmayacak. Bana her konuda destek veren yönetime ve uzun süredir beni transfer etmek isteyen Fatih hocama çok şey borçluyum. Bu güveni boşa çıkarmayacağım" dedi.
Volkan ve diğer yeni transfer kaleci Aykut idman sonunda basın mensuplarına
poz verdi. Stuttgart takımından alınan Aykut, Mondragon, Kerem ve Mehmet Bölükbaşı'nın ardından takımın dördüncü file bekçisi oldu. Kaleci antrenörü
Eser Özaltındere, "Antalya kampındaki performansıyla çok kalite bir kaleci olduğunu ispatladı.
Özellikle refklesleri çok iyi, gelecekte Aykut'tan yararlanacağız" diye konuştu.
Teknik direktör Fatih Terim yönetimdeki antrenmanda futbolcular istasyon çalışması yaptı. Terim, oyuncularını forvet, orta saha ve savunma olmak üzere sekizerli üç gruba ayırırken, çabukluk ve dayanıklılık çalışmaları yaptırdı. Bülent, Emre, Vedat, Xavier, Suat, İlker, Mehmet Polat, Mehmet Bölükbaşı çıkış; Arif, Baliç, Sedat, Kerem, Mondragon, Lukunku, Hasan Şaş, Pinto, PAF takımından gelen Volkan çabukluk; Ayhan, Ergün, Revivo, Berkant, Cihat, Ümit Davala, Aykut, Sabri, Volkan dayanıklılık çalışması yaptılar.
İdmana, eşyalarını toplamak için gittiği Belçika'dan dönen Ali Lukunku da katılırken, sağ arka adalesinden sakat olan Suat Kaya, sağ ayak bileğinde ağrıları bulunan Batista ve Ümit Karan, koşu yapmakla yetindi. Sağ dizinde ağrıları süren Hakan Ünsal ise çalışmada yer almadı. Bu futbolcuların Denizlispor karşılaşmasına kadar hazır olacağı açıklandı. Bu arada Teknik direktör Terim, İngilizce ve İtalyanca'nın ardından Almanca öğrenmek için kolları sıvadı. Özel ders alan tecrübeli çalıştırıcının idmanda Ümit Davala ile Almanca konuştuğu gözlendi.
Lalatoviç Donetsk'de
Galatasaray'ın daha önce gelecek sezon için ön protokol yapıp, prensip anlaşmasına vardığı Nenad Lalatoviç, Ukrayna liginde şampiyonluk mücadelesi veren Shakthar Donetsk takımıyla üç yıllık bir sözleşme imzaladı. Üç sezondur Kızılyıldız forması giyen 25 yaşındaki savunma oyuncusunun bonservisi elinde olduğu için Shakthar, Yugoslav temsilcisine ücret ödemeyecek.