Volkan Demirel 9 maç ceza alabilir!

Volkan Demirel 9 maç ceza alabilir!
Volkan Demirel 9 maç ceza alabilir!
Fenerbahçe-Galatasaray maçında Felipe Melo'ya yaptığı hareket ve maç sonrası yaptığı olay açıklamalar tepki toplayan Volkan Demirel, 3 ila 9 maç arasında ceza alma tehlikesiyle karşı karşıya...

Volkan Demirel, rakiplerine karşı yaptığı hareket ve söylediği sözlerle TFF Süper Kupa'ya damgasını vurdu.

Galatasaray'dan Volkan'a cevap!


Tecrübeli file bekçisi, penaltı atışları sırasında kenardayken Mehmet Topuz'a "At da bitsin" anlamında bir işaret yaparken, kameralara yansıyan bir görüntü geniş yankı uyandırdı. Milli kalecinin, maç sonrası Felipe Melo'ya yönelik sözleri konuşulurken, Galatasaraylılara doğru tombala çekerkenki görüntüleri de sosyal medyaya düştü.

Akşam Gazetei'nde yer alan habere göre; Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Kurulu, tombala hareketine soruşturma açarsa, Fenerbahçeli kaleci sportmenliğe aykırı hareketinden 1 ila 3 maç ceza alabilir.

Volkan Demirel'in, Galatasaray'ın Brezilyalı yıldızına yönelik sözleri ise sportmenliğe aykırı açıklama kapsamına giriyor. Disiplin Talimatı'nda bu sözlerin karşılığı 2 ila 6 maçtan men.

Sarı-lacivertli eldiven, iki ayrı eyleminden dolayı alt limitten ceza alırsa en az 3, maksimumda 9 maç ceza alabilir. Tombala hareketi raporlarda yer almazsa ise Volkan Demirel'in cezası minimum 2 maçla sınırlı kalabilir.

Volkan Demirel'den 'Köpekleri zehirleyin' açıklaması