Volkan Demirel: Adamlıklarından şüphe ediyorum!

Volkan Demirel: Adamlıklarından şüphe ediyorum!
Volkan Demirel: Adamlıklarından şüphe ediyorum!
Fenerbahçe'nin tecrübeli kalecisi Volkan Demirel, Bursaspor'u 2-1 yendikleri Ziraat Türkiye Kupası yarı final ilk maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

FB TV'ye konuşan Volkan Demirel, deplasmanda kazandıkları Bursaspor maçı ve şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak, "Skora endeksli oynadık, iyi de oynadık golü bulan taraf bizdik. Bu tarz maçlarda deplasmanlardaki maçlarda golü attığınız takdirde avantajlı olan siz oluyorsunuz. Bu konu hakkında bir şey de belirtmek lazım Bursaspor takımı ligin en çok gol atan takımı... Üç maç oynadık kendi sahalarında iki gol atabildiler. Şunu söylemek istiyorum ki konsantre olduğumuz ve herkes kendi adının hakkını vererek oynayınca bizim yenemeyeceğimiz takım yoktur. Geriye dönmek ve Eskişehir maçından bahsetmek istiyorum. Normalde futbolda geriye dönmek yoktur ancak bu konu hakkında söylemek istediğim bir iki şey var. Kaybetmiş olduğumuz iki puan bizi biraz da olsa geri bıraktı. Bu kazandığımız maç her ne kadar kupa maçı olsa da genel olarak konuşmak istedim. Fenerbahçe taraftarını sevindirmek istiyoruz. 6 maç var önümüzde... Arada elbette iş kazaları olacaktır 6 maçın 6'sını da kazanacağımızın garantisi yok, aynısı rakiplerimiz için de geçerli. Biz yolumuza emin adımlarla ilerliyoruz. 1 puan gerideyiz ancak önümüzde 18 puan var. Hem ligde hem de kupada istediğimizi alıp Fenerbahçe taraftarını sevindirmek için elimizden geleni yapacağız."

Maç boyunca kendisi jakında yapılan 'vatan haini' şeklindeki tezahürat hakkında ise başarılı kaleci, "Buna artık alıştım. 'Vatan haini' ya da başka türlü şeylere alıştık. Ancak eşimin ve annemin adını söylüyorlar. Bu şekilde küfür ediyorlar. Bursa'da bugün çok güzel bir taraftar vardı. Bursaspor taraftarlarını tebrik ediyorum. Ama bütün taraftara da bunu mal etmemek lazım. Ama bazı kendini bilmezler benim aileme dil uzatıyorlar. Onların adamlıklarından ve örf ve adetlerinden şüphe ediyorum. Bunu yapan insanların bir aile terbiyesi almadıklarını düşünüyorum. Çünkü almış olsalar böyle tezahüratlar yapmazlar. Bana 'vatan haini' diyorlar. Beni vatan haini ilan ediyorlarsa kendi sayelerinde oldu. Ben milli formayla sahaya çıkmışım. Benim kalesini koruyacağım tribünler bana böyle şekilde hakaret ederse gereğini yaparım diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"Bazı yerlerde kendi sahasını neden terk etmiyor diyorlar. Ancak beni rakip seyircinin yuhalaması, küfür etmesi beni maça bağlar motive eder. Benim kalesini koruyacağım insanlar bana küfür ederse, kusura bakmasınlar ben o mücadelede bulunmam. Bu nedenle Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ediyorum. Beni her zaman desteklediler, beni hep saymış ve sevmişlerdir. Vatan hainliği denmesini kendileri yarattılar. Ancak işin içine annem, babam, eşim çocuğum karışınca onların adamlıklarından şüphe ederim. Dışarda gördüklerinde 'Volkan Ağabey fotoğraf, Volkan Ağabey forma var mı?' diye yanıma geliyorlar. O yüzden Türkiye 'de kim tepedeyse, kim işini iyi yapıyorsa bu şekilde tepki görüyor" şeklinde konuştu (DHA)