Volkan Demirel davasında flaş gelişme

Volkan Demirel davasında flaş gelişme
Volkan Demirel davasında flaş gelişme
Türkiye-Kazakistan maçı öncesi kaleci Volkan Demirel'e küfür ettiği gerekçesiyle bir taraftar hakkında düzenlenen iddianame savcılığa iade edildi. Fenerbahçe file bekçisi, ısındığı sırada, kale arkası tribünden kendisine küfür edildiği gerekçesiyle sahayı terk etmişti.

Türk Telekom Arena'da 16 Kasım 2014 tarihinde  Fenerbahçe 'nin milli kalecisi Volkan Demirel'in sahayı terk etmesiyle sonuçlanan olayla ilgili Savcı Münir Büyükelçi, iddianamesini tamamlayarak mahkemeye göndermişti.

Habertürk Gazetesi'nde yer alan habere göre; Volkan Demirel'e küfrettiği belirtilen Yusuf Şiringül adlı taraftarın, ‘hakaret’ suçundan 2 yıla kadar hapsi istenen iddianameyle birlikte olaya ilişkin fotoğrafların da mahkemeye gönderildiği ifade edildi. Ancak İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nin, iddianameyle birlikte olaya ilişkin görüntülerin de kendilerine gönderilmesini istediği, bu nedenle iddianameyi iade ettiği kaydedildi.

Savcılığın da emniyetten olaya ilişkin görüntüleri istediği ve görüntülerle birlikte iddianameyi mahkemeye göndereceği öğrenildi.