Volkan Demirel: Ne karım ne çocuğum kaldı!

Volkan Demirel: Ne karım ne çocuğum kaldı!
Volkan Demirel: Ne karım ne çocuğum kaldı!
Kazakistan maçı öncesi kendisine edilen küfürleri gerekçe göstererek sahayı terk eden kaleci Volkan Demirel, soluğu teknik direktör Fatih Terim'in yanında aldı.

Fatih Terim'in elini tutan ve ağlamaklı bir şekilde konuşan Volkan Demirel, “İzin verirseniz oynamak istemiyorum. Ne karım, ne çocuğum, ne de ailem kaldı. Bu küfürleri edenlerin önüne çıkıp oynayacak psikolojiye sahip değilim” dedi. Bunun üzerine tecrübeli hoca, milli kaleciye izin verdi.

'Volkan Demirel'e ırkçı saldırı'


Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Türkiye ile Kazakistan arasındaki maç başlamadan Volkan Demirel krizi ortaya çıktı, Fenerbahçe ’nin milli file bekçisi karşılaşmayı oynamadan stattan ayrıldı. Sonra da ceza yememesi için apar topar geri çağrıldı.

Tecrübeli kaleci, ısınmak için sahaya çıktıktan bir süre sonra bulunduğu kalenin arkasında yer alan taraftarlar tarafından ıslıklandı. Volkan’ın bu sırada zerinde Amasyaspor forması bulunan bir taraftarla diyaloğa girdiği ve eliyle ‘sus’ işareti yaptığı gözlendi. Mehmet Kaya adlı taraftarın aslında Genç Fenerbahçeliler grubunun üyesi olduğu ortaya çıktı.

"TAKIMA ZARAR VEREBİLİRİM"

Morali bir hayli bozulan ve eldivenlerini çıkaran Volkan, ısınma hareketlerini bıraktı, “Değiştirin” işareti yaparak soyunma odasının yolunu tuttu. Soluğu Fatih Terim’in yanında alan milli file bekçisi, hocasının elini tuttu ve ağlamaklı bir ifadeyle şunları söyledi:

"Hocam izin verirseniz oynamak istemiyorum. Ne karım, ne çocuğum ne de ailem kaldı. Edilmedik küfür bırakmadılar. Bana böyle ağır küfür edenlerin önüne çıkıp top oynayacak psikolojiye sahip değilim. Yarardan çok zarar veririm. Ama yine de isterseniz çıkıp oynarım."

Terim’in de Volkan’a, “Zaten özveriyle, iğne olarak sahaya çıkıyorsun. Biz seni biliyoruz. Şimdi ayrıl ve evine git. Yakında yine beraber olacağız” dedi ve federasyonun aracıyla Volkan’ı gönderdi.

Rıdvan Dilmen: İşin çivisi çıkmış!


TERİM'DEN CEZA ÖNLEMİ

Ancak milli kalecinin esame listesinde yer alması başka bir sıkıntıyı ortaya çıkardı. Daha önce ilk 11’de gösterilen Volkan Demirel, belinde ağrıları gerekçe gösterilerek değiştirildi ve Volkan Babacan kaleye geçti. Listede yer almasından dolayı zorunlu olmadıkça (ağır sakatlık, yaralanma vb.) stattan ayrılamayacak olan futbolcu, Emre Belözoğlu vasıtasıyla geri getirildi ve olası bir ceza bu şekilde önlendi.

Maç sonrasında Volkan ile ilgili konuşan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, gelmesini kendisinin istediğini belirterek, “Aksi takdirde ceza yerdi. Öncesine, sonrasına iyi baklam lazım. Sakin kafayla düşüneceğim. Net bilmediğimiz bir konuda açıklama yapmak istemem. Onu dinleyeceğim” ifadesini kullandı.

BÜYÜK REZALET

Volkan Demirel, Türk Telekom Arena’dan en son ayrılan isim oldu. Fenerbahçe İdari Menajeri Hasan Çetinkaya ve Emre Belözoğlu ile birlikte araca binen Volkan’ın görüntüsünü almak isteyen basın mensuplarına, Fenerbahçe’nin özel güvenliği olduğu iddia edilen bir grup saldırdı.

Otomobile yol açmak gerekçesiyle foto muhabiri ve kameramanları tartaklayan saldırganlar, aracın ayrılmasının ardından olaylara devam etti ve bazı gazetecileri dövdü. Olayların içinde Fenerbahçe Stat Müdürü Ayhan Bak da yer aldı. Emre Belözoğlu ve Hasan Çetinkaya, Volkan Demirel’i alarak stattan ayrıldı.

Volkan Demirel giderken gazetecilere saldırı