Volkan Demirel'e o davadan beraat

Volkan Demirel'e o davadan beraat
Volkan Demirel'e o davadan beraat
Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, Kasımpaşa ile oynanan Süper Lig maçında, rakip futbolcu Yalçın Ayhan'a "tehdit ve hakarette" bulunduğu iddiasıyla 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada beraat etti.

İSTANBUL - Anadolu 68. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki karar duruşmasına sanık Volkan Demirel ve müşteki Yalçın Ayhan katılmazken, tarafları avukatları temsil etti.

Duruşmada söz alan Demirel'in avukatı Mahir Işıkay, suça konu eylemleri müvekkilinin işlemediğini belirterek, "Stresli bir yapılmaktadır. Ancak bu eylemi müvekkilimin yaptığı anlamına gelmez, beraatını talep ederim" dedi. Yalçın Ayhan'ın avukatı Zuhal Dönmezer Çakıroğlu ise şikayetçi olduklarını Volkan'ın cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti.

Emenike için Fenerbahçe'ye tehdit!

SUÇUN İŞLENDİĞİ SABİT DEĞİL: BERAAT

Mahkeme, tehdit ve hakaret suçlarından Volkan Demirel'in cezalandırılması yönünde dava açıldığını ancak söz konusu suçun Demirel tarafından işlendiğinin sabit olmadığını belirterek, sarı-lacivertli oyuncunun beraatına karar verdi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, 24 Şubat 2013 tarihinde Fenerbahçe Spor Kulübü ile Kasımpaşa Spor Kulübü arasında Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda Süper Lig maçının oynandığı anlatıldı. Maçın devre arasında futbolcuların dinlenme odalarına geçtikleri sırada Demirel'in aralarında Ayhan Yalçın'ın da bulunduğu Kasımpaşalı futbolculara hakaret ettiği belirtilen iddianamede, maç bitiminde de Demirel'in Ayhan'ın yolunu keserek tehdit ettiği aktarıldı.

İddianamede Volkan Demirel'in Yalçın Ayhan'a yönelik "tehdit ve hakarette" bulunduğu gerekçesiyle toplamda 9 aydan 4 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Arzu KAYA (DHA)

Emre Belözoğlu takımla çalıştı