Volkan Demirel'in 2022 çılgınlığı

Volkan Demirel'in 2022 çılgınlığı
Volkan Demirel'in 2022 çılgınlığı
Fenerbahçe'nin milli kalecisi Volkan Demirel, 40 yaşına kadar futbola devam edeceğini açıkladı. 33 yaşında olan Volkan Demirel, 40 yaşına kadar forma giyerse 2022 yılında kariyerini noktalamış olacak.

Sarı-lacivertli takımın taraftarı önünde 1-0 kazandığı Galatasaray derbisindeki kurtarışları ile herkesin hayranlığını kazanan Volkan Demirel, son derece mutlu.

Fenerbahçe'ye tribün kapatma cezası!

Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; mutluluğunu yakınları ile paylaşan başarılı kaleci, futbola daha uzun yıllar devam edeceğini belirterek, "Mutlaka sahada olmalıyım. Futbolu şu an görünen bir tarihte bırakmayı düşünmüyorum. Dino Zoff gibi 40 yaşıma kadar oynayabilirim“ ifadelerini kullandı.

Volkan Demirel’in maçtan önce, Emre Belözoğlu ile takım arkadaşlarının odalarını dolaşıp, “Kalede ben varım. Hepiniz kendinizi rahat hissedin. Bu maçı kazanacağız” dediği öğrenildi.

"NASIL SEVİNECEĞİMİZİ KONUŞALIM"

Arkadaşları ve Fenerbahçeli taraftarların da maç sonrası ortak düşüncesi, kalede Volkan varken herkesin kendini daha güvende hissettiğiydi. Yani Volkan’ın maç öncesi takım arkadaşlarına söylediği şeyleri tüm Fenerbahçeliler maç içinde hissetmişti.

Volkan takımın yaptığı son toplantılardan birinde söz alarak, “En zor maçlarda zafere ulaştık. Yine aynısını yapacağız. Şimdi maçtan sonra nasıl sevineceğimizi konuşalım. Bir aksilik olmazsa kesinlikle kazanacağız” dedi. Bu sözler tüm takımın inancını da özgüvenini de artırdı.

Sabri'den Emre için çok sert sözler!

DINO ZOFF KİMDİR?

1942 doğumlu İtalyan kaleci Dino Zoff, 40 yaşında 1982 Dünya Kupası’nda İtalya ile zafer kazandı. Zoff, futbolu 41’inde Juventus’ta bıraktı.

ÖZEL VİDEO İLE GELEN BAŞARI

Derbi haftasında Fenerbahçe Kaleci Antrenörü Murat Öztürk, G.Saraylı oyuncuların videolarını Volkan için hazırladı. Volkan, kim topu nereye, nereden vurur gibi detayları ezberledi.

AYAK ÇALIŞMALARI DA YAPTI

Selçuk’un, Hamit’in şutunu da, Yasin’in plasesini de kurtarması tesadüf değildi. Hafta boyu rakiplerini ezberleyen Volkan bir yandan da saha çalışmalarında İsmail Kartal’ın istediği gibi ayak çalışması ve bir libero gibi maçta olma idmanları yaptı.

Fenerbahçe-Beşiktaş maçının saati değişti