'Volkan fazla alınganlık yapmış'

'Volkan fazla alınganlık yapmış'
'Volkan fazla alınganlık yapmış'
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Türkiye-Kazakistan maçı öncesi tribünlerden küfür edildiği gerekçesiyle TT Arena'yı terk eden kaleci Volkan Demirel hakkında konuştu.

Türk Telekom Arena'da oynanan Türkiye -Kazakistan maçından sonra ortalık karıştı. Protesto, küfür, sahayı terk etme ve en sonunda gazetecilerin darp edilmesi vardı. Konuyla ilgili Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Millet Gazetesi'ne birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.

Milli Takım'da bir devir kapanıyor!


HERKES SORUMLU

"Olanları maalesef üzülerek seyrediyoruz. Ben, her kesimin bu olaylar için bir çivi çaktığını, bir tuğla koyduğunu görüyorum. Kulüpler, futbolcular, teknik direktörler, taraftarlar, polis, basın, herkes sorumlu... Ama olayların cezayla geçmeyeceği de ortada. Eğitim de bu saatten sonra nafile. Bu işler aile görgüsüyle, aile eğitimiyle bir yola girer."

"HOLİGAN DEĞİL PROFESYONEL"

"İngiltere'de bakıyorum. Taraftar tribünde olay çıkartıyor. Polis gidip koluna girip alıp götürüyor. Biz de bu da mümkün değil gibi. Polis de olayları bizim gibi bir yere kadar izliyor. Pazar akşamı maçtan sonra yaşanan olaylara baktım. Polis araya girdi, ayırdı deniliyor. Yerde yatan adama tekme atılıyor, defalarca. Polis araya girecek, ayıracak ama sonra gözaltına alacak tekme atanı. Şikayete falan gerek olmayacak. Hatta bu tekmeyi atanlar hakkında cezai işlem yapılacak. Çünkü bu insanlar holigan değil, profesyonel güvenlikçi. İşleri bu. Ama işlerini bu şekilde yapamazlar. Almanya'da atılan bir meşale için 'adam öldürmeye teşebbüsten' işlem yapılıyorsa, yerde yatan adamın kafasına defalarca tekme atmak ne ile yargılanmalı?"

TFF'den Volkan Demirel açıklaması


"TOPLU BİR KÜFÜR YOK"

"Volkan olaylarda biraz fazla alınganlık yapmış sanki. Toplu bir küfür yok, tek tük küfürler var. Onlar da polis tarafından maçtan sonra alınmış. Sahayı bırakıp gitmek doğru değil gibi geliyor bana."

"DOĞRU MESAJLAR VERİLSİN"

" Fenerbahçe tarafında bir de Aziz Yıldırım var. Biraz fevri bir insan. Onun da sakin olması gerekiyor. Sakin olmalı ki etrafa mesaj verirken, doğru mesajlar verilsin. Bu olaylar; Fenerbahçe'nin, Galatasaray'ın olayları değil. Türk futbolunun olayları. Hep birlikte çözmeliyiz. Ama şu bir gerçek ki işler her geçen gün biraz daha çığırından çıkıyor."

Aziz Yıldırım: Artık bırakın!