'Volkan pişman, Volkan görev bekliyor'

'Volkan pişman, Volkan görev bekliyor'
'Volkan pişman, Volkan görev bekliyor'
Fenerbahçe'nin 1-0 kazandığı Braga maçında sergilediği performansla dikkati çeken kaleci Volkan Demirel'in, yeniden A Milli Takım forması giymesi gündeme geldi. Milliyet Gazetesi'nden Cemal Ersen, bu konuda çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Cemal Ersen'in 'Fatih Hoca, Volkan'ı affetmeli' başlıklı yazısı şöyle:
" Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira inadı bırakıp Braga maçında kaleyi Volkan Demirel ’e teslim etti.

Aklın yolu bir. Avrupa’da ve kupa maçlarında Fabiano’yu tercih eden Pereira ısrarını sürdürse, turu zora sokacak bir skor ortaya çıkabilirdi.

Volkan’ın performansını herkes gördü. Pereira inisiyatif mi kullandı, yoksa sevgili Mehmet Demirkol’un maçtan önce yaptığı çağrı yukarıdan karşılık mı buldu, bilmiyoruz! Sonunda eğrisi doğrusuna denk geldi. Şimdi sıra Türkiye Futbol Koordinatörü Fatih Terim’de!

Milli Takım kariyerinin bittiği ileri sürülen Volkan konusunda, hocanın geçmişle hesaplaşmasını tamamlayıp Avrupa Şampiyonası kadrosunda deneyimli file bekçisine de şans tanıması, boş bir beklenti olmamalı.

Kazakistan maçı öncesi küfür edildiği gerekçesiyle stadı terk eden Volkan, geçen sürede mutlaka kendi muhasebesini yapmış ve hatasıyla yüzleşmiştir. Hepimiz insanız ve zaman zaman affedilmesi güç yanlışlar yapıyoruz.
Volkan Demirel’in öncelikle takım arkadaşlarına ve teknik direktörüne, tüm kamuoyu önünde bir özür borcu var. Bunu dilemekten gocunacağını sanmıyorum.

İki tarafın yakın geçmişte karşılıklı olarak verdikleri mesajlar belli. Volkan pişman, Volkan görev bekliyor. Fatih hoca açısından bu defter kapandı mı? Onu bilmiyoruz. En zorlu dönemde kaleyi teslim ettiği öğrencilerine haksızlık yapmak istemeyebilir. Haklıdır da. Terim, üç kaleciyle gideceği Fransa’da elbette o günkü şartları göz önünde bulunduracak. Zaman her şeyin ilacı. Önemli olan, insanların yaşadıkları ve yaşattıklarından ders çıkarabilmesi. Öyleyse top Fatih hocada..."