Volkan Şen'i ağır ceza bekliyor!

Volkan Şen'i ağır ceza bekliyor!
Volkan Şen'i ağır ceza bekliyor!
Braga maçında kırmızı kart gördükten sonra itiraz eden ve hakem Ivan Bebek'i omzundan iten Fenerbahçeli futbolcu Volkan Şen, büyük bir ceza ile karşı karşıya kalabilir...

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanşında 4-1 sonuçlanan  Braga - Fenerbahçe maçının olay hakemi Ivan Bebek'in, Volkan Şen ile ilgili yazacağı raporda ne tür ifadelere yer vereceği, Fenerbahçeli futbolcunun alacağı cezanın büyüklüğünü belirleyecek.

Skorer'de yer alan habere göre; UEFA Disiplin Yönetmeliği uyarınca, hakeme hakaret '3 maç men cezası' gerektiriyor. Oyuncunun sözlerinin rapora hakaret olarak yansıyıp yansımayacağı da bu noktada belirleyici olacak.

'Volkan Şen aklını yitirdi'

Hakeme fiziki müdahalede bulunmak da en az 3 maçtan başlıyor. Disiplin Yönetmeliği'nin 15. maddesinin e bendine göre 'başka bir oyuncu ya da sahadaki bir başka kişiye fiili saldırıda bulunmak' bu cezayı gerektiriyor.

Volkan Şen için bir başka tehlike ise yaptığı hareketin 'ciddi saldırı' olarak tanımlanması olarak ortaya çıkıyor. G bendine göre bu durumda oyuncuya en az 5 maçlık bir ceza veriliyor. Ciddi saldırı tanımına giren hallerde ceza, Şampiyonlar Ligi gibi diğer kulvarları da kapsayacak şekilde genişletilebiliyor.

'Allah belasını versin'

Mehmet Topal gözyaşlarını tutamadı