Volkan: Yapılan eleştiriler normal

Futbolda en nankör mevkinin kalecilik olduğu söylenir, file bekçilerine 'yalnız adam' yakıştırması yapılır. Yapılan tek bir hata, takımın '1 numaralı oyuncusu'nun 90 dakikadaki tüm emeğini götürür.

İSTANBUL - Futbolda en nankör mevkinin kalecilik olduğu söylenir, file bekçilerine 'yalnız adam' yakıştırması yapılır. Yapılan tek bir hata, takımın '1 numaralı oyuncusu'nun 90 dakikadaki tüm emeğini götürür. Erciyesspor maçında yaptığı büyük hatayla Fenerbahçe'nin gol yemesine neden olan Volkan Demirel de bu duruma işaret ederek, hiçbir kalecinin hata yapmak istemediğini, ancak saha şartlarının zaman zaman insana hata yaptırabildiğini söyledi. Kulübün resmi internet sitesine konuşan genç eldiven, "Kalecilik her dönem iniş çıkışı olan bir meslek ve bu mesleği yaptığınız müddetçe de eleştirileri sindirmesini bileceksiniz. Eleştirileri normal karşılıyorum. Bundan etkilendiğiniz ve eleştirileri dert ettiğiniz müddetçe kan kaybedersiniz. Ben kendime olan güvenimi sürdürüyorum. Önemli olan benim çalışmalarını sürdürmek konusundaki gayretim. Bu gayretim hiçbir zaman bitmeyecek" dedi.
Saran için karar 24 Şubat'ta
Öte yandan, Erciyes maçı sırasında tartışan Sarı-Lacivertli futbolculardan Uğur ve Edu ile Serkan ve Appiah'ın soyunma odasında barıştığı açıklandı. Appiah ile tartışan Serkan Balcı, saha içi tartışmalarının normal olduğunu, aralarında geçenlerin soyunma odasına girince son bulduğunu ifade etti. Appiah ise olayı, içlerindeki kazanma hırslarına bağladı.
Fenerbahçe Disiplin Kurulu'nun dün yapması gereken toplantı, çoğunluk sağlanamadığı için gerçekleştirilemedi. Kurulun gündeminde yer alan eski yönetici Sadettin Saran ile ilgili dosyanın incelenmesi 24 Şubat Cumartesi günü yapılacak toplantıya bırakıldı. Disiplin kuruluna sevk edilen Fenerbahçe Kulübü'nde üyeliği bulunan Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın ile ilgili şikâyetin incelemesi 17 Şubat'ta yapılacak. (Spor Servisi)