'Volvo' geldi, Lincoln bekleniyor

Japon oyuncu Inamoto'yla yollarını ayıran Galatasaray, orta sahada yararlanmak üzere dün İsveçli Tobias Linderoth ile üç yıllık resmi sözleşme imzaladı.

İSTANBUL - Japon oyuncu Inamoto'yla yollarını ayıran Galatasaray, orta sahada yararlanmak üzere dün İsveçli Tobias Linderoth ile üç yıllık resmi sözleşme imzaladı. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen ve yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel ve Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in de katıldığı törende İsveçli futbolcu kendisini Sarı-Kırmızı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Tecrübeli futbolcu Galatasaray'a geldiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Böyle büyük bir kulüple anlaştığım için gururluyum. Her oyuncu burada oynamak ister. Çok çalışarak başarılı olacağıma inanıyorum" dedi.
Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp ile ilk kez çalışacağını belirten Linderoth, "Feldkamp'ın Galatasaray'da daha önce önemli başarılar kazandığını biliyorum. Galatasaray hakkında çok iyi şeyler duydum. Bu da benim seçimimi kolaylaştırdı. Türk futbolu iyi düzeyde. Milli takım ve kulüplerin başarısı bunu gösteriyor. Gelmeden vatandaşım Trabzonsporlu Fredrik Risp'le de konuştum. O da bana iyi şeyler anlattı" diye konuştu.
Tobias Linderoth, çalışmayı seven bir orta saha oyuncusu olduğunu dile getirerek, "Görevim yer tutmak ve top kapmak. Daha sonra da hücumdaki arkadaşlarıma yardımcı olmak. Uyum sorunu yaşayacağımı sanmıyorum. Önemli olan ilk adımı atmaktı. Bunu yaptım, sonrası daha da kolay olacak" ifadelerini kullandı. Sarı-Kırmızılı takımda 6 numaralı formayı giyecek olan İsveçli futbolcu, Galatasaray'dan daha önce Hasan Şaş, Hakan Şükür ve Song'un ismini duyduğunu ifade etti.
Üstünel: Camiaya yakıştı
Yönetici Haldun Üstünel, Linderoth'un futbolculuğu ve karakteriyle camiaya yakışan ve Galatasaraylılığın ruhuna uyan bir futbolcu olduğunu belirtirken, Adnan Sezgin de anlaşmanın hem Galatasaray'a hem de İsveçli oyuncuya hayırlı olmasını diledi. Linderoth, törenden sonra eşiyle birlikte tesislerde bulunan çocuklarıyla fotoğraf çektirerek imza dağıttı.
Galatasaraylıların şu anda en çok merak ettiği konu hiç şüphesiz Schalke forması giyen Lincoln'un transferi. Törende Galatasaray'ın gündemindeki konular hakkında basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Adnan Sezgin, transfer çalışmalarında önemli gelişmeler olduğunu belirterek, "Sonuca ulaşınca bilgi vereceğiz" dedi.
Transferlerde bazı gelişmelerin basına yansımasının olumsuz sonuçlarını yaşadıklarını ifade eden Sezgin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Belli bir aşamaya gelmeden açıklamayı uygun bulmuyoruz. Önemli isimleri transfer etmek kolay olmuyor. Bunun için sistemli ve ciddi bir çalışma yapmak gerekiyor. Yaz kampına gitmeden önce büyük oranda transferi bitirmeyi düşünüyoruz."
'Cezaya itiraz edeceğiz'
Sezgin, son olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından kendilerine verilen cezaya itiraz edeceklerini söyledi. Sezgin, "Alınan karara itiraz etmek bizim yasal hakkımız. Tahkim kurulu dahil bütün mercilerde hakkımızı arayacağız" diye konuştu. Galatasaray'a, Fenerbahçe maçında yaşananlar nedeniyle beş maç seyircisiz oynama cezası verilmişti. (Spor Servisi)