'Vücudundaki en zor yeri dili'

'Vücudundaki en zor yeri dili'
'Vücudundaki en zor yeri dili'
Manchester United'ın efsane menajeri Ferguson, David Beckham ve Roy Keane için çarpıcı ifadeler kullandı.

LONDRA (AA) - Kırmızı Şeytanlar'da sayısız başarıya imza atan ve 26 yıllık teknik direktörlük kariyerini geçen sezon sonunda noktalayan "Sir" unvanlı Alex Ferguson, otobiyografisinde çarpıcı tespitlerde bulundu.

Madrid'in 'sihirbaz'ı Arda Turan


İskoç teknik adam, kitabında, "Bir Manchester United futbolcusu kendini menajerden daha büyük gördüğü an, gitmesi gerekir. David Beckham, kendini Alex Ferguson'dan daha büyük gördü. Bu onun sonunu getirdi" ifadelerini kullandı.

"Benim Otobiyografim" isimli kitabında, Beckham'ın ünlü olmasından dolayı yaşam tarzıyla ilgili endişeleri olduğunu belirten Ferguson, "David, menajeri olduğum tek ünlü futbolcuydu. Ünlü olmasından dolayı yaşam tarzıyla ilgili rahatsızlık duydum" dedi.

Rooney için "Geçen sezon eski gücünü kaybetti, çünkü yeteri kadar formda değildi" değerlendirmesini yapan Ferguson, Roy Keane için de "Vücudundaki en zor yeri dili, tahmin edemeyeceğiniz vahşi bir dile sahip" yorumunda bulundu.

Real Madrid'e transfer olan eski oyuncusu Cristiano Ronaldo için "Menajerliğini yaptığım en yetenekli futbolcuydu" diyen İskoç teknik adam, İngiltere 'nin teknik futbolcuları olmadıkça Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nı kazanamayacağını savundu.

Ronaldo'dan Bale'e destek