Vural'dan 3 Temmuz ve şike isyanı

Vural'dan 3 Temmuz ve şike isyanı
Vural'dan 3 Temmuz ve şike isyanı
Teknik direktör Yılmaz Vural, 3 Temmuz süreci ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulunurken, yıllar önce dönemin MHK Başkanı Mustafa Çulcu ile yaşadıklarını anlattı.

Geçen sezonu Elazığ spor 'un başında tamamladıktan sonra yollarını ayıran Yılmaz Vural, TRT Spor'da Oğuz Tongsir'in sunduğu 'Bire Bir' programında adeta isyan etti.

Şike Davası'nda flaş gelişme


Vural'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"BAŞBAKANIM BENİ İSTİYORLAR"

"Fatih Terim, Şenol Güneş hangi antrenörleri yetiştirdi? Ben antrenör olacağım diye inşaatlarda çile çektim. Salak mıyım (Bana Fenerbahçe'yi, Milli Takım'ı verin) diyorum? Verin arkadaşım, bakın neler olacak. Türkiye 'nin en çok maç yöneten hocasıyım. Halkın sevgilisiyim, ama hiç beni düşünmüyorlar. Başbakanım, halk Milli Takımın başına beni istiyor. Benim çalıştırdığım takımlarda taraftar sayısı artar. Küme düşsek bile iyi top oynarız. Milli Takım'da yabancı teknik adam başarılı olamaz. Ben Türkçe anlaşamıyorum oyuncularla, o nasıl anlaşacak ?

"Futbolcular modern gladyatördür. Futbolcu biraz parlıyor. Hemen altına araba, yanına sarışın bayan veriyorsunuz. Bu yanlış."

"22 takım çalıştırdım. 2 takım dışında diğer takımların hepsini ben bıraktım. Bursaspor'a her gittiğim senelerde 16. aldım 5. bitirdim. Bursaspor, Türkiye'nin Milan'ı."

UEFA'ya sürpriz başvuru


"BİR TAKIMIMIZ MI SUÇLU?"

"55 sene öyle şeyler getirdi ki, işte 3 Temmuz'a kadar dayandı olay. Bir takımımız mı suçlu Allah aşkına burada? Zaten insanların vicdanı burada rahatsız. Tesadüfen Nisan'ın 14'ünden sonra kural çıkıyor diye son 5 maça takıldı olay. Ondan önce yapana bir şey yok. Zaten isyan burada kopuyor, adam 'yapmadık' demiyor ki. 'Ama bunlar da vardı, bana niye patladı piyango?' diyor. Sen şampiyonluğa tesadüfen gidiyordun, Galatasaray hayatının en şanslı dönemini yaşadı, ilk defa ligi 13. bitirerek veya kaçıncı bitirdi Adnan Polat döneminde, çok aşağılarda bitirdi. Biraz şansı olsaydı herkes bu işe müdahildi. Bu ülkede teşvik primi vs o zaman yoktuysa savcılar, hükümet bu işin içine neden girdi bu kadar? Bu bir birikimdi ve patladı. Artık futbol seyircisi kalmadı. İnsanları kopardılar. Bu işte bir kurgu olduğunu hissederek maç seyretmene ne gerek var? Hepimiz koptuk. Türkiye bana madalya vermeli. Ben bir takımın başındayken maçı bırakıp gittim. Fair-play ödülü almam lazım."

Aydınlar: Fenerbahçe yöneticilerine anlatamadık!

"HALUK ULUSOY İNTİKAMINI ALIYOR"

"Bana telefon geliyor; Yılmaz senin takımının bu haftaki maçını, Ankaragücü maçını Vedat Yüksel yönetecek. Aradım Mustafa Çulcu'yu. (Bak Pazartesi, bunu böyle duyuyorum) dedim. (Yok abi, ben MHK başkanıyım, nereden duyuyorsun sen) dedi. Peki kardeşim. Perşembe oluyor Vedat Yüksel açıklanıyor. Hani MHK Başkanıydın sen? Nasıl oluyor bu kardeşim? Oynuyoruz maçı iki penaltı, atılan golü vermiyor. Ankaragücü'ne 1-0 mağlup oluyoruz. Mustafa ne yaptın sen? Abi oradan geldi telefon; İki maçı sen yönet, gerisini bana bırak. Türkiye böyle bir ülke. Niye? Menderes Türel AKP , siyaset Haluk Ulusoy buna rağmen seçiliyor, 4 oyla başkan oluyor. Ondan sonra Ulusoy da intikamını alıyor. Ben onu anlatsam, kimlerin ne yaptığını söylesem şike o zaman başlaması lazım. 27. haftada 37 puanı olan bir takım, son 7 maç bir Galatasaray deplasmanı berabere kalıyor. Şampiyonluktan ettik herifi. Biz de Erciyes ile ikimiz düştük, berabere kalarak. Bu kadar tesadüf mü olur? 7 tane maç, bu takım Türkiye'nin en iyi futbol oynayan takımı. Türkiye Ligi'nde 55 senede 39 puanla 3. kez takım düşüyor. Ne oldu Hasan Doğan geldi, gelir gelmez 4-5 hakemin işine zon verdi. Vedat Yüksel de bunlardan biriydi. İsim veriyorum. Biz niye isyan ediyoruz? Çünkü Türkiye'de gücün yanında sistem."

"BIRAK FUTBOLU KENDİ HALİNE"

"Sayın Başbakan'a sürekli çağrıda bulunuyorum. Bu iş siyasetsiz olmaz. Şimdi duyuyoruz Başbakan Fatih Hoca'yı getirdi deniyor. Yapma Başbakanım ya. Senin o kadar işin var ki bu ülkede, bırak futbolu kendi haline. Ben de Başbakan'la görüşmek istiyorum. Çünkü özerk değil. Bir kez daha müdahale et. 'De ki ben el koydum ben futbola."

Yeni tartışma 5+0+3!