Vural'dan Viola'ya: Kapris yapma

Vural'dan Viola'ya: Kapris yapma
Vural'dan Viola'ya: Kapris yapma
Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, idmanda Valentin Viola'ya biraz yüksek sesle konuştuğunu, Ajantinli oyuncunun da buna kırıldığını söyledi.

KARABÜK - Yılmaz Vural, Feridun Tankut Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, kaybettikleri Trabzonspor maçında şansızlık yaşadıklarını söyledi. Takımın puan durumunun çok kötü olduğunu ancak bundan çıkmak için çaba sarf ettiklerini belirten Vural, "4 maçta 7 puan planlamıştık. Kolay değil. İstatistikler ortada. 21 maçta 4 maç kazanmış takım var. Kalan maçlarımızdan 7 galibiyet almamız lazım. Bunu başaracak kalite var takımda. Kardemir Karabükspor'un bulunduğu durum, hak ettiği durum değil. Oynadığı oyuna bakan herkes bu takımın ligde kalması gerektiğini bize iletiyor" diye konuştu.   

Trabzonspor'a karşı oyuncularının kendine güvenini kazandığını, kaybedilmesine rağmen moralli olduklarını ifade eden Vural, taraftara da çok büyük görevler düştüğünü, kuralları çiğnemeden takımları için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini kaydetti.

Kardemir Karabükspor'un, karşılaştığı her takımı yenebilecek kalitede olduğuna dikkati çeken Vural, küçük hatalarla maç kaybetmeye tahammüllerinin olmadığını, gereksiz görülen her kart için ceza uygulanacağını belirtti.

"GÖRDÜĞÜNÜZ KARTIN BİR ANLAMI OLMASI LAZIM"

Oyuncularının bir faulde durumu fazla abartmasından Trabzonspor taraftarının çok etkilendiğini ve dolayısıyla hakemin de o dakikadan sonra verdiği kararlarda kendilerine davranışlarının değiştiğini söyleyen Vural, "İtiraz ederek sarı kart görmeyeceksiniz. Gördüğünüz kartın bir anlamı olması lazım. Yani oyun gereği yapılmış her sarı kart başımızın üstünde hatta kırmızı kart da dahil ama oyun dışı olanlar cezaya tabi olacak. İtirazla oyuncu sarı kart görürse beni başına bela alır. Adam gibi görecek, itiraz etmeyecek. Adam gibi oyununu oynayacak. Bunu da kendilerine söyledim. Aramızda anlaşma var" değerlendirmesinde bulundu.
Vural, futbolcularının hiçbir şeyden etkilemeden çıkıp oyununu oynamasını, kendisini göstermesini istediğini dile getirdi.

Son idmanda, Viola'ya biraz yüksek sesle konuştuğunu ve onun da kırıldığını aktaran Vural, şunları kaydetti:
"Ben oyuncunun eşi ya da kız arkadaşı değilim. Kimsenin kimseye kızma hakkı yok. Senin kapris yapacağın yer başka yerlerdir, onlara yapacaksın. Oyuncu iki saatlik çalışma içinde bizi dinlemek, istediklerimizi yapmak zorunda. Olumsuzlukta ben gidiyorsam burada benim dediğim olacak, senin değil. Sonuç olarak sorumluluk bende. Hiçbir oyuncu gitti mi buradan? Kafkas buradan gitti çünkü Türkiye liglerinde en büyük sorun, antrenör-oyuncu ilişkilerinde maalesef. Antrenör takımı kurmak kolay olmuyor. Ülkede futbol sisteminin getirdiği en büyük sıkıntıdır bu."

GAZİANTEPSPOR MAÇI

Yılmaz Vural, önlerinde çok önemli Gaziantepspor, Akhisar Belediyespor ve Torku Konyaspor maçları olduğunu vurguladı.
Bu takımları yenmeleri halinde onların sıkıntıya düşebileceğini anlatan Vural, "Trabzonspor karşısındaki oyunun üstüne katarak bu maçlara çıkarsak kazanırız. Her şey çok güzel bir tek sonuca ihtiyacımız var. Hep birlikte bu takımın ligde kalması adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Oynamayan oyuncularımıza da teşvik verilecek. Takımdaki değişikliği oyuncularım aldı. Gaziantepspor'un son 3 maçını izledik. Ne yapabileceğini biliyoruz. Çift antrenmanla çalışmalarımızı ona göre yapıyoruz. Kaybetme lüksümüz yok" ifadesini kullandı.

Vural, özellikle taraftara seslenerek, Gaziantepspor maçında stadı doldurmalarını istedi. (AA)