Waris mescidi, Papadopoulos şapeli bekliyor

Waris mescidi, Papadopoulos şapeli bekliyor
Waris mescidi, Papadopoulos şapeli bekliyor
Trabzonspor'un Ganalı futbolcusu Abdul Majeed Waris, "Türkiye'ye Müslüman bir ülke olduğu için geldim. Tesislere mescit yapmak harika bir fikir" dedi. Yunan futbolcu Avraam Papadopoulos da,"Ben de şapel inşaatına yardım etmek istiyorum" ifadelerini kullandı.

Geçen yılın sonlarına doğru yönetim kurulu üyesi Köksal Sadıklar'ın öncülüğünde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde inşaatı başlanan ancak yarım kalan mescit ve şapel için yeniden düğmeye basıldı.

Trabzonspor Galatasaray'ı yendi


Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; Karadeniz fırtınasının Müslüman futbolcusu Abdul Majeed Waris'in, tesisler içerisinde yapımına devam edilen Mescidin, Hristiyan Yunan futbolcu Avraam Papadopoulos'un da Şapelin bir an önce bitirilmesi için yönetimden talepte bulunduğu öğrenildi.

"FARKLI DİNLERE SAYGI ÖNEMLİ"

Papadopoulos, "Şapel inşaatına ben de yardım etmek istiyorum. Bu çok güzel bir ibadethane olacak" dedi. Sık sık inşaatı devam eden mescidi ziyaret eden Waris ise "Müslüman bir ülke olduğu için burayı tercih ettim. Bu proje de çok güzel ve örnek bir uygulama" diyerek, Mescit inşaatının tamamlanması için sabırsızlandığını söyledi. Şapelin inşaatının tamamlanması için yardıma hazır olduğunu belirten Papadopoulos, "Müslüman bir ülkede bir takımın farklı dindeki oyuncuları için böyle bir şeyin düşünmüş olması bile çok güzel" şeklinde konuştu.

Beşiktaş ve Trabzonspor'un rakipleri belli oluyor