Webo: Cezayı kabul etmiyoruz

Webo: Cezayı kabul etmiyoruz
Webo: Cezayı kabul etmiyoruz
Fenerbahçe'nin golcü oyuncusu Pierre Webo, UEFA Tahkim Kurulu kararı karşısında dışarıya en sert mesajı, oynayacakları futbolla vereceklerini söyledi.

Topuk Yaylası kampında basın toplantısı düzenleyen Pierre Webo, UEFA Tahkim Kurulu kararı, Galatasaray ile oynanacak TFF Süper Kupa maçı ve Süper Lig hakkında görüşlerini paylaştı.

Yanal: Cevabı sahada vereceğiz


"BIRAKIN DAYANIŞMAYI, KÖTÜLÜYOLAR"

"Yeni teknik ekip ve çalışma sistemine gün geçtikçe ayak uyduruyoruz. Yeni arkadaşlarımızın da gelmesiyle çok daha iyi çalışıyoruz" diyerek sözlerine başlayan Pierre Webo, UEFA Tahkim Kurulu’nun kararları hakkında ise şunları söyledi:
" Fenerbahçe olarak verilen cezayı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz, çok anlamsız bir ceza. Bu olaydan sonra aramızda toplantı yaptık. Bu toplantıda düşüncelerimizi bir mektup yoluyla UEFA’ya vermek gibi bir karar aldık. Burada üzücü olana bir nokta da Türkiye ’de takımlar arasında bir dayanışma yok. İspanya’da Real Madrid ve Barcelona birbirlerine rakip, aralarında çok sert rekabet olsa da Avrupa ’da iyi işler yaptıklarında bir dayanışma sergiliyorlar. Burada bırakın dayanışmayı kötüleyici şeyler görüyoruz. Bu durum Türk futbolu için üzücü. Geçen sene Avrupa’da çok güzel başarılar elde etti. Amacımız bir sene sonra bunu daha iyiye götürmekti, geçen seneki yarı finalin üzerine koymakta amcamız. Daha iyi bir kadroyla, daha aç oyuncularla büstüne koymak isterken üzücü şeyler yaşandı. Bundan sonra dışarıya çok sert futbolumuzla vereceğiz. Bu mesajı oynayacağımız futbolla göstermek istiyoruz"

Erzik'ten Yıldırım'a sert cevap


"TEK MAÇ İÇİN DEĞİL..."

Galatasaray’la oynanacak TFF Süper Kupa maçı hakkındaki soruları Webo, "Biz burada yaptığımız çalışmaları bir maç için değil, bütün bir lig için yapıyoruz .Tek bir maç üzerinden bakmıyoruz. Tabii bu bir kupa ve final ve bu maçı kazanmak istiyoruz. Taraftar ve camia Galatasaray maçlarının için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle maça çıkıp en iyi şekilde oynayıp kazanmak istiyoruz" şeklinde yanıtladı.

OSCAR CARDOZO YORUMU

Olası Cardozo transferi hakkında ise Pierre Webo, "6 ay önce İBB’de oynuyordum. Çalıştım, Fenerbahçe’ye geldim. Herkes gibi ben de iyi şeyler yapmaya çalışıyorum. Böyle bir transfer olursa kendinse çok iyi karşılarız. Hem takıma güç katar, hem de çalışmayı artırır. Olur olmaz bilmiyorum ama kendisini destekleriz. Bu Fenerbahçe için atılmış bir adımdır ve Fenerbahçe’ye çok şey katacaktır" dedi.

"Her belgede Galatasaraylı imzası var"


"ÖNEMLİ OLAN MAÇI KAZANMAK"

Yeniden buluştuğu eski takım arkadaşı Samuel Holmen hakkında "Kendisini çok fazla anlatmaya gerek yok kendisini ispat etti hem çok iyi bir oyuncu hem de çok iyi bir arkadaş" diyen Webo, Galatasaray maçında gol atması hakkında yöneltilen bir soruyu, "Ben bir forvet oyuncusu olarak gol atmak isterim ama önemli olan o maçı kazanmaktır. Galatasaray’a karşı kendimi iyi hissediyorum, elimden geleni yapacağım. Gol atarsam da iyi olur. Sonunda kupa olan bir maç o maçı kazanmak için takım olarak elimizden geleni yapacağız" şeklinde cevapladı.

"ÖNEMLİ OLAN LİGİ KAZANMAK"

Aykut Kocaman’ın istifasının kendisini çok şaşırttığını belirten golcü futbolcu, amaçlarının yeni teknik ekibinin isteklerini yerine getirmek olduğunu söylerken ligde gol krallığı ile ilgili bir düşüncesinin olmadığını, "En önemli hedef ligdir. Hedefimiz takım olarak başarıyı yakalamak. Şu an için böyle bir düşüncem ve bu konuya kafamı vermişliğim yok" cümleleriyle aktardı.

Ebru Köksal'dan Fenerbahçe'ye yanıt