Webo: Fenerbahçe'nin elçileriyiz

Webo: Fenerbahçe'nin elçileriyiz
Webo: Fenerbahçe'nin elçileriyiz
Sarı Lacivertlilerin Kamerunlu golcüsü, Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda Türk futbolu ve Fenerbahçe'yi temsil edeceklerini söyledi.

Fenerbahçe’nin Kamerunlu golcüsü Pierre Webo, antrenman sonrası düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ’nin 2014 FIFA Dünya Kupası’nda yer alamayacak üzüntü verici olduğunu ancak kendisiyle birlikte Fenerbahçe’de oynayan Dirk Kuyt, Raul Meireles, Bruno Alves ve Emmanuel Emenike’nin Brezilya’da Türk futbolu ve Fenerbahçe’yi temsil edeceğini söyledi.

Hedefinde Fenerbahçe var


Kamerun Milli Takımı’nın da formasını giyen Webo, kendisinin de gol attığı mücadelede Tunus’u 4-1 yenerek 2014 Dünya Kupası’nda yer alacak olmalarının ülkesi için gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Dünya Kupası’nda olmak bize büyük mutluluk getirdi. Kişisel olarak benim için de büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı oldu. İlk eleme karşılaşmasında yaşadıklarımızın ardından mutluluk doluyum. Buradaki diğer arkadaşlarım da beni çok iyi karşıladı. Hepimiz mutluyduk” dedi. 

“TÜRKİYE’NİN OLMAMASI ÜZÜNTÜ VERİCİ”

“Aslında biz orada (2014 Dünya Kupası) Fenerbahçe’nin elçileri olarak mücadele edeceğiz” diyen Kamerunlu golcü, “Türk futbolunu ve Fenerbahçe’yi temsil edeceğiz. Türkiye’nin orada olmaması büyük bir üzüntü kaynağı. Türkiye orada olmayacak maalesef ama biz orada Türk futbolunu da temsil edeceğiz. Biz orada Fenerbahçe taraftarlarının ve Türk taraftarlarının bizi desteklediğini bileceğiz” ifadelerini kullandı. 

“BÜYÜK KULÜPLERDE REKABET DE BÜYÜK OLUR”

Takımdaki rekabet hakkında da konuşan Webo, “Bu, günlük çalışmanın sonucu. Sow ve Emenike de büyük profesyoneller ve onlar da ellerinden gelen katkıyı vermeye çalışıyorlar. Fenerbahçe gibi büyük kulüplerde böyle büyük rekabetlerin olması normaldir. Fenerbahçe çok büyük bir kulüp. Hepimiz takım için çalışıyoruz ve bunun karşılığına da alıyoruz. Şu anda lider durumdayız” dedi.

Meireles'e ilginç benzetme


“ŞAMPİYONLUK HEDEFİYLE YOLA ÇIKTIK”

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyleyen Webo her maçı tek tek düşündüklerinin altını çizerek şöyle konuştu: 

“Biz gerçekçiyiz, şu anda bulunduğumuz konumun bilincindeyiz. Biz şampiyon olmak hedefiyle yola çıktık. Ama hedef önümüzde olmasına rağmen maç maç bakıyoruz. Önümüzdeki maç Antalya maçı, daha ötesini düşünmüyoruz. Böyle düşünmezsek bu, bizim hatalar yapmamıza neden olur. Şampiyonluk için biz teker teker bakıyoruz. Hedefimiz açık. Daha sonra da bir Dünya Kupası olacak. Herkesin gözü önünde olan bir turnuva olacak. Ben de takım arkadaşlarım sayesinde orada olacağım.”

“ŞAMPİYON OLAMAZSAK GOL KRALI OLMAM ANLAMSIZ”

“Sonuçta kariyerim henüz sonlanmadı. Her zaman çalışıyorum. Tutkuyla elimden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışıyorum. Sonuçta burada kolektif çalışmanın bir ürünü. Brezilya’da bizim oyuncularımızı izlemek keyifli olacak Musa için üzüntülüyüz o orada bizimle olamayacak” değerlendirmesinde bulunan Webo, gol krallığı yarışı için ise “Hedefim takımın şampiyon olması. Ben gol kralı olur ve takım şampiyon olmazsa bu bir anlam taşımaz” diye konuştu.

“FENERBAHÇE’DEKİ EN İYİ MAÇIM, GALATASARAY MAÇIYDI”

Portekizli oyuncu Cristiano Ronaldo hakkında "Bir forvet olarak Ronaldo hepimiz için bir örnek. Onunla ilgili söyleyeceğim şey; o bir efsane. Ne yapsa en iyisini yapmaya çalışıyor. 4 gol attı ve takımını 2014 Dünya Kupası’na taşırdı. O her zaman en iyi şekilde performansını ortaya koyuyor” ifadelerini kullanan Webo, geride bıraktıkları Galatasaray maçı hakkında ise “Takımımızla fantastik diye nitelendirebileceğimiz bir maçı geride bıraktık ve kazanan özelliğimiz ortaya koyduk. Ben de kişisel olarak keyif aldım. Taraftarlarımızla aramızda çok iyi bir iletişim vardı. Benim Fenerbahçe’deki en iyi maçımdı diyebilirim” şeklinde konuştu.FENERBAHÇE İLE POZ VERDİLER

Basın toplantısının ardından Brezilya 2014’te Nijerya forması ile mücadele edecek Emmanuel Emenike, Portekiz forması ile mücadele edecek Raul Meireles ve Bruno Alves, Hollanda forması ile mücadele edecek ile Dirk Kuyt, Kamerun formasıyla mücadele edecek Pierre Webo ile ev sahibi olarak Brezilyalı Cristian Baroni, Fenerbahçe bayrağı ile objektiflere poz verdi.

Sakatlardan sevindirici haber