Wenger: Gereksiz bir kupa

Arsenal Futbol Takımı Teknik Direktörü Arsene Wenger, FIFA Konfederasyon Kupası'nı gereksiz ve yararsız olduğu gerekçesiyle sert bir biçimde eleştirdi.

PARİS - Arsenal Futbol Takımı Teknik Direktörü Arsene Wenger, FIFA Konfederasyon Kupası'nı gereksiz ve yararsız olduğu gerekçesiyle sert bir biçimde eleştirdi. Wenger, bu kupa yüzünden milli takımda yer alan oyuncuların dinlenme fırsatı bulamadığını belirtti ve "Bu Kupa yaz tatili yapamayan futbolculara saygısızlıktır" dedi. France Soir gazetesinin sorularını yanıtlayan Wenger, bu kupanın çok uzun ömürlü olmayacağını iddia etti. Fransız teknik direktör, şu ana kadar izlediği maçlarda en fazla Kamerun takımını beğendiğini belirtti ve finali Fransa ile Kamerun'un oynamasını arzu ettiğini söyledi. Wenger, Fransa'nın kötü oynamasına rağmen galip gelmesinin de önemli olduğunu söyledi.
Seaman'ın iddiası
Fransız basını, Wenger'in sezon sonunda Arsenal'den ayrılan ve Manchester City ile anlaşan emektar kaleci David Seaman'ın yerine file bekçisi aramakla meşgul olduğunu ve Brezilyalı Marcos'un listedeki en güçlü aday olduğunu öne sürdü. Öte yandan Seaman, 13 yıl kalesini koruduğu bir takımdan ayrılmanın kendisine üzüntü verdiğini belirtirken, Manchester City'de yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyorum. Formda olduğumu Arsene Wenger'e göstereceğim" dedi.
Kamerun'un yıldızı ve transferin gözdesi Samuel Eto'o da Fransa'yı çok sevdiğini ama Mallorca'da kontratının sürdüğünü vurgulayarak İspanya'da top koşturmaktan mutlu olduğunu söyledi.
(Spor Servisi)