Wenger temkinli konuştu

Wenger temkinli konuştu
Wenger temkinli konuştu
Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, Beşiktaş'ın İstanbul'da iyi maç çıkardığını belirterek, "Biz de yarın onlara iyi oyun oynadığımızı göstermek istiyoruz" dedi.

LONDRA - Arsene Wenger, Beşiktaş ile yarın yapacakları Şampiyonlar Ligi play-off rövanş maçı öncesi basın toplantısı düzenledi.

Maça konsantre olduklarını vurgulayan Fransız çalıştırıcı, "Yarınki maç hazırlanıyoruz. 24 saat kaldı, maça odaklandık. Çok önemli bir maç. En üst seviyede oynamak istiyoruz. Kendi evimizde maçı kazanacak güçteyiz ve bunu yapacağız. Her takımda bir oyuncu eksik olduğunda ne kadar iyi olursa olsun, o takımın iyi oynamayacağını göstermez. İlerde kim oynarsa oynasın, takımın performansını etkilemez. Oyuncuların değişmesi takıma etki etmez."

Oyun planına sadık kalacaklarına vurgu yapan tecrübeli hoca, "Bu turnuvada tecrübeli oyuncuların katkısı olacak. En önemlisi en iyi şekilde oynayıp galip gelmektir. Biz de onlara iyi oynayabildiğimizi göstermek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi bizim için önemli. Onlara ne istediğimizi göstermeliyiz" dedi.

Basın toplantısına katılan Alex Chamberlain ise karşılarında iyi bir takım olduğunu belirterek, daha iyi oynamak zorunda olduklarını söyledi. Chamberlain, şöyle konuştu:
"Benim çocukluğumdan beni oynamak istediğim bir futboldan bahsediyoruz. Şu anda iyi bir takım var karşımızda, daha iyi oynamak zorundayız. Orda aldığımız beraberlik bizim burada iyi bir maç çıkarmamıza fırsat olacak. Böyle bir kalitemiz var. Topun kontrolünü elimizde bulundurup, yarınki maçı kazanabileceğimizi umuyorum. Orda iyi bir oyun oynayamadık, ama savunma çok önemli, gol yemememiz gerek. Fizik olarak onlarla eşit olmamız lazım. Onlar da bir üste çıkmaya çalışacak. Doğru bir mantıkla sahaya çıkarsak kazanacağımıza inanıyorum." Gonca YAĞCI (DHA)