Wenger'den Beşiktaş itirafı

Wenger'den Beşiktaş itirafı
Wenger'den Beşiktaş itirafı
Premier Lig ekibi Arsenal'ın teknik direktörü Arsene Wenger, takımının Şampiyonlar Lig'nde grup biletini aldığı Beşiktaş karşısında çok zorlandığını söyledi.

ANKARA - Arsenal'ın Aston Villa ile yarın yapacağı lig karşılaşması öncesinde basın toplantısı düzenleyen Arsene Wenger, Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmak için play-off maçına çıktıkları Beşiktaş karşısında çok zorlandıklarını itiraf etti. Wenger, "Çok zorlu bir hazırlık sürecinden geçtik ve önemli maçlar oynadık. Beşiktaş karşısında oynadığımız iki maç da inanılmaz zorlayıcıydı" dedi.

'Bay Bilic oldu şimdi piliç'


Wenger, formsuzluğu nedeniyle ada basınınca eleştirilen Mesut Özil'in "günah keçisi" ilan edilmesiyle ilgili de değerlendirme yaptı. Bu durumdan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Fransız teknik adam, "Böyle bir dönemden geçerken günah keçisi ilan etmek ne kadar doğru? Mesut neden günah keçisi ilan edildi? Ne için? Gerçekçi olmak gerekirse 1 Nisan'dan beri kaybettiğimiz maç sayısı sadece bir" diye konuştu.

Herkesin her şey hakkında fikir sahibi olduğunu ve futbolcularının tek maçlık performansıyla değerlendirildiğini öne süren Wenger, "Futbol oynayanların da insan olduğu unutulmamalı. Onların da inişleri çıkışları olacak, tıpkı herkesin hayatında olduğu gibi" ifadelerini kullandı.

Teknik direktörlerin de hata yapabileceğine işaret eden Wenger, "Dünyada hiç maç kazanamayan teknik adamlar da var. Doğru ya da yanlış olması fark etmez, onların bile fikirlerini kabul etmelisiniz. Günün sonunda birisinin karar vermesi gerekir ve bu sorumluluk da teknik adamdadır" değerlendirmesini yaptı.

Arsenal taraftarına da seslenen Wenger, sözlerini şöyle tamamladı:
"Endişelenmeyi bırakmalı ve Mesut'a destek olmalısınız. En iyi oyuncuların her maçta fark yaratmasını bekliyorsunuz ama hepimiz bazı dönemler formsuz olabiliriz. Mesut'a yardım edin. Bir kulüpte, futbolcular, taraftarlar ve teknik adam bir bütün olmalı. Böyle dönemlerde daha da çok birleşmeliyiz" (AA)

Fernandes Rusya'yı karıştırdı!