Wenger'den Mesut Özil'e uyarı

Wenger'den Mesut Özil'e uyarı
Wenger'den Mesut Özil'e uyarı
Arsenal'de sakatlıktan yeni çıkan Mesut Özil'in, yeniden ilk 11'de forma şansı bulmasının zor olduğu iddia edildi.

The Sun gazetesinde "Özil'in Topçular'ı çok büyük" başlığıyla yer alan haberde, Federasyon Kupası maçı seyahati öncesi Mesut Özil'den, fazla kilolarını vermesinin istendiği ve 42.5 milyon Sterlin'lik yıldızın ilk 11'e girmekte zorlanacağı iddia edildi.

Teknik direktör Arsene Wenger'in, futbolcularını güçlü olmamakla suçladığı vurgulanan haberde, oyuncularının fazla kasa meraklı olmalarına karşı çıkan tecrübeli hocanın, Türk asıllı futbolcunun 4 aylık sakatlık dönemi sırasında cimnastik salonunda aşırıya kaçtığını düşündüğü belirtildi.

Wenger, "Mesut şimdi aynaya baktığı zaman daha iyi görülüyor, ama futbol oynarken her şey sadece kuvvete bağlı değil. Cimnastikte çok zaman harcayan biri koordinasyonunu öldürür ve daha katı gövdeli olur. Mücadeleyi kazanmak daha çok esnekliğe, koordinasyona, kasları zamanında harekete geçirmeye bağlıdır. Ağırlık kaldırmak veya kuvvet değildir. Örneğin Claude Makelele fizikman bir canavar değildi fakat mücadeleye girerken kuvvetini çok etkili bir şekilde kullanma tekniği vardı" uyarısında bulundu.

Sun'ın haberinde, 26 yaşındaki Mesut Özil'in Chelsea'ya 2-0 yenildikleri 5 Ekim'de oynadıkları maçta dizinden sakatlandıktan sonra Arsenal'deki futbol kariyerine geri dönmeye çalıştığı, Arsene Wenger'in uyarıda bulunmasına rağmen Alman futbolcunun gayretlerini övdüğü kaydedildi. Arsene Wenger, Mesut Özil'in formunun maç oynadıkça geri geleceğine inandığına dikkat çekti: "Forma girmek için çok çalıştı. Şimdi maç oynadıkça formuna gşrer. Her gün cimnastik yapıyor. Üzerinde maçların yorgunluğu olmadığı için daha çok fiziki yapabiliyor"

Sun, Mesut Özil'in ilk 11'de oynayabilmek için şimdi daha çok zorlanacağına dikkat çekti. İspanyol takım kurucusu Santi Cazoria ve 18 gol atan Şili'li Alexis Sanchez tam formunda. Arsene Wenger ekledi: " Şimdi tam dinlenmiş futybolcularımızın geri dönmüş olması lüksümüz var. Futbolcuları doğrudan takıma koymak kolasy değil. Onları en uygun zamanda oynatmalıyım" (DHA)