Wenger'den Özil'e övgü

Wenger'den Özil'e övgü
Wenger'den Özil'e övgü
Arsenal Menajeri Wenger, Türk asıllı Alman oyuncu Mesut Özil'in, FIFA'nın Ballon d'Or ödülünü gelecekte kazanabileceğini iddia etti.

ANKARA (AA) - Ada basınına konuşan Arsene Wenger, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Franck Ribery gibi iddialı isimlerin yer aldığı FIFA'nın Ballon d'Or ödülü adayları arasında yer alan Mesut Özil'e ilişkin, "Özil, bu yılın favorilerden biri değil, fakat ileride bu ödülü kazanabilir" dedi.

Mesut'tan iddialı açıklama


Özil'in Arsenal'e teknik açıdan çok yüksek seviyede bir kalite getirdiğini vurgulayan Fransız çalıştırıcı, "Onun takımdaki diğer oyuncularla kollektif bir şekilde oynama arzusu ve vizyonu çok güçlü. O bir futbol dehası, diğer yıldız oyuncular gibi, maçta neye ihtiyaç duyulduğunu biliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Arsenal'de bu sezonki performansıyla dikkati çeken Özil ise Almanya 'nın Bild gazetesine yaptığı açıklamada, İngiltere 'yi çok sevdiğini belirterek, takımda her şeyin çok keyifli geçtiğini ve Londra'da kendisini çok iyi hissettiğini söyledi.

Premier Lig'de lider konumda bulunan Arsenal'in 25 yaşındaki Alman yıldızı, oynadığı 7 maçta 2 gol ve 5 asistlik bir performans sergilemişti.

Mesut Özil için ağır sözler