Wenger'den Van Persie itirafı

Wenger'den Van Persie itirafı
Wenger'den Van Persie itirafı
Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, "Robin van Persie, benim için her zaman Arsenalli kalacak" dedi.

ANKARA (AA) - İngiliz basınına konuşan Arsene Wenger, Arsenal'in eski golcüsü Robin Van Persie'yi yü Manchester United forması ile görmeye hala alışamadığı itirafında bulunarak, "Tabii ki bu durum benim için tuhaflığını koruyor" değerlendirmesinde bulundu.

Madrid'e bir Türk yıldız daha


Hollandalı futbolcunun üzerinde büyük emeği olduğunu vurgulayan Fransız teknik adam, "Onu çok küçük yaşta takıma almış ve onunla çok zor dönemler geçirmiştik. Şimdi dünya çapında bir oyuncu ve benim için her zaman Arsenalli kalacak" ifadelerini kullandı.

Manchester United'ın teknik ekibinde yer alan Hollandalı antrenör Rene Meulensteen'in yıldız oyuncunun Kırmızı Şeytanlar'a geçmesinde önemli rolü olduğunu belirten Wenger, "Transferinin öncesinde Van Persie ile defalarca konuştum ve onu satmam konusunda beni ikna etti" şeklinde konuştu.

Arsenal'de 2004-2012 dönemlerinde oynayan ve takım kaptanlığına kadar yükselen Van Persie, 24 milyon sterlin karşılığında Manchester United'a satılmış ve geçen sezon ligde attığı 26 golle Kırmızı Şeytanlar'ın şampiyonluğunda önemli rol üstlenmişti.

Casillas için sürpriz talip