Wesley Sneijder'den '10 numara' jest

Wesley Sneijder'den '10 numara' jest
Wesley Sneijder'den '10 numara' jest
Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder ile yeleğine 'Sneijder 10' yazarak, hafta içinde sosyal medyada en çok konuşulan isim olan inşaat işçisi Sezgin Doğangüzel, Osmanlıspor maçı öncesi bir araya geldi.

Gönül verdiği Galatasaray ’ın formasını alacak parası olmadığı için inşaatta çalıştığı yeleğin arkasına ’10 Sneijder’ yazan Doğangüzel, dün Türk Telekom Arena’daydı. Ankara ’dan, Galatasaray Kulübü’nün davetlisi olarak gelen ve hayatında ilk kez uçağa binen sarı kırmızılı taraftar, Osmanlıspor maçını tribünden takip etti.

Wesley Sneijder de, Osmanlıspor karşılaşması için ısınmaya çıkmadan önce Sezgin Doğangüzel’in yanına gitti.

Okumak için çalışıyor

Tüm arkadaşları sahanın yolunu tutarken Sneijder, Ankara’dan gelen inşaat işçisi Sezgin’in yanına gidip kendisine 10 numaralı imzalı formasını hediye etti. Galatasaraylı üst düzey bir yönetici ise, Doğangüzel’e locasını açtı. Aynı yönetici, inşaat işçisi Sezgin Doğangüzel’in sezon boyu her maça gitmesi için seyahat masraflarını da karşılayacak.

İsmi locaya kayıt ettirilen Sezgin Doğangüzel, YGS sınavlarında puanı özel üniversiteleri tuttuğu, bu nedenle yeniden sınava girmek ve kurs parası biriktirmek için çalıştığını söyledi.  Doğangüzel, en büyük isteğinin eğitim hayatını sürdürmek olduğunu söyledi.

‘Hala şaşkınım, ellerim titriyor’

Sneijder ile tanışma fırsatı bulan inşaat işçisi Sezgin Doğangüzel, “Galatasaray forması kutsal. Formaya harcayacak param yoktu. Para bulsam onunla forma değil, maç bileti alırdım zaten. Bir gün çay molasındaydım. Aklıma geldi Türkiye ’nin en büyük futbolcusu Sneijder diye. Valla hâlâ şaşkınım ellerim titriyor” dedi.

Hollandalı yıldızın forma hediyesinin karşılıksız bırakmayan Sezgin Doğangüzel, Wesley Sneijder'e annesinin ördüğü patiği verdi.