Wesley Sneijder'den Robin Van Persie'ye destek

Wesley Sneijder'den Robin Van Persie'ye destek
Wesley Sneijder'den Robin Van Persie'ye destek
Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Hollanda Milli Takımı aday kadrosuna çağrılmayan Fenerbahçeli oyuncu Robin van Persie'ye destek çıktı.

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, Hollanda Milli Takımı aday kadrosuna çağrılmayan Fenerbahçeli oyuncu Robin Van Persie'ye destek çıktı.

Sneijder, Hollanda'nın Galler ve Almanya ile yapacağı hazırlık maçları için bulunduğu ülkesinde, Van Persie'nin kadroya alınmamasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Sarı-lacivertli futbolcunun neler hissettiğini iyi bildiğini, 2 yıl önce kendisinin de benzer bir durum yaşadığını kaydeden Sneijder, "Bu tür durumlarda iki şey yapabilirsin. Ya yaşananları irdeler ya da çok çalışırsınız. Ben ikincisini yaptım. Çünkü Dünya Kupası'na gitmek ve turuncu formayı giymek istiyordum. Van Persie de aynı anlayışa sahip. Robin elinden gelen her şeyi yaparak antrenöre durumunun çok farklı olduğunu kanıtlayacaktır. Zor bir dönemden geçiyor" diye konuştu.

Robin Van Persie ile görüştüğünü de aktaran Sneijder, konuştuklarını aktarmayacağını ve bu konunda da artık kapanmasısı gerektiğini ifade etti.

Van Persie'ye söylenen her şeyi dinlememesi tavsiyesinde bulunduğunu anlatan sarı-kırmızılı futbolcu, "O kalitesini biliyor ve oyununa odaklanmalı. Milli takımda oynayacağı zaman kendiliğinden gelir" şeklinde görüş belirtti.