Williams: Herkes yenilebilir

Williams: Herkes yenilebilir
Williams: Herkes yenilebilir
TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası'nda yarı finale yükselen Williams, bu turnuvaya en iyi şekilde oynamak için geldiğini söyledi.

İSTANBUL (AA) - Kadın tenisinin dünya 1 numarası Serena Williams, Petra Kvitova karşısında iyi servisler attığını belirterek, "İlk sette Kvitova 3 önemli fırsat yakaladı ancak içimden servis oyunlarıma tutunmam gerektiğini düşündüm. Böyle yaptığım için de mutluyum. Kvitova'nın iyi servisler attığını düşünüyorum, ama bugün ben de iyi servisler gönderdim" ifadelerini kullandı.

Her maça yenilebileceğini düşünerek çıktığını kaydeden ABD 'li tenisçi, "Herkes yenilebilir, bu son derece normal. Kvitova gibi bir oyuncu karşısına çıkıyorsanız her şeyin olabileceğinin farkında olarak oynuyorsunuz" diye konuştu.

Kvitova ise Williams'ın çok iyi oynadığını vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Serena harika servisler attı. Bence aramızdaki en büyük fark bu oldu. Servislerimi geliştirmem gerekiyor. Geri çizgiden sahanın her iki tarafında da iyi ralliler oynadık. Ancak servisleri gerçekten inanılmaz, neredeyse saatte 200 kilometreyi buluyor. O çok büyük bir oyuncu ve şampiyon."