Williams kardeşlerin belalısı Henin

Teniste sezonun son grand slam turnuvası olan ABD Açık'ta tek bayanlar kategorisinin finali belli oldu: Justine Henin-Svetlana Kuznetsova.

NEW YORK - Teniste sezonun son grand slam turnuvası olan ABD Açık'ta tek bayanlar kategorisinin finali belli oldu: Justine Henin-Svetlana Kuznetsova. Çeyrek finalde Serena Williams'ı yenen Belçikalı Henin, yarı finalde de Serena'nın ablası Venus'u safdışı bıraktı ve Williams kardeşleri aynı turnuvada yenmeyi başaran ikinci isim oldu. Dünya sıralamasının ilk basamağında bulunan Henin, maçın setlerini 7-6 ve 6-4 kazandı. Bu ayrıca, Henin ve Williams'ın dört yıl aradan sonraki ilk maçlarıydı.
2003 yılında ABD Açık'ı kazanan Henin'ın finaldeki rakibi ise 2004'ün şampiyonu Rus Svetlana Kuznetsova. Rus tenisçi yarı finalde vatandaşı Anna Çakvetadze'yi mağlup etti. İlk seti 6-3 yitiren Kuznetsova, sonraki iki seti 6-1'lik skorlarla kazanmasını bildi. Çakvetadze maç sonrası, "Berbat oynadım. İlk seti kazandıktan sonra işlerin bu hale gelebileceğini tahmin edemezdim" dedi. (Spor Servisi)