Williams yine duble yaptı

Formula 1'de sezonun onuncu yarışı olan Fransa Grand Prix'sinden en kazançlı çıkan takım Williams oldu. Geçen hafta Nurburgring'deki Avrupa Grand Prix'sinde ilk iki sırayı alan Williams pilotları, yine aynı dereceleri yaptı; Ralf Schumacher birinciliğe ulaşırken, takım arkadaşı Juan Pablo Montoya ikinci oldu.

MAGNY COURS - Formula 1'de sezonun onuncu yarışı olan Fransa Grand Prix'sinden en kazançlı çıkan takım Williams oldu. Geçen hafta Nurburgring'deki Avrupa Grand Prix'sinde ilk iki sırayı alan Williams pilotları, yine aynı dereceleri yaptı; Ralf Schumacher birinciliğe ulaşırken, takım arkadaşı Juan Pablo Montoya ikinci oldu.
1 saat 30 dakika 49.2 saniyelik derecesiyle pek zorlanmadan birinciliğe ulaşan Ralf Schumacher, böylece iki haftada topladığı 20 puanla klasmandaki tırmanışını sürdürdü ve şampiyonluk için iddialı hale geldi. Ralf'in sürücüler klasmanındaki liderliğini koruyan ağabaeyi Michael Schumacher ise, dünkü yarışı üçüncü sırada tamamladı.
Renault'nun hayalkırıklığı
Renault'nun evi sayılan Magny Cours Pisti'nde Fransız ekibinin sürücüleri Fernando Alonso ve Jarno Trulli yarışı uzun süre ilk beşin içinde götürdükten sonra peşpeşe motor sorunlarına kurban gittiler. Renault günü puan almadan kapatırken, McLaren takımı da hayalkırıklığı yaşadı. Finli pilot Kimi Raikkonen dördüncülüğü alırken, pit stoplarından birinde küçük bir kaza yaşayan David Coulthard, beşincilikle yetinmek zorunda kaldı. Fransa Grand Prix'sinde Jaguar'dan Webber altıncı olurken, yedinciliği Ferrari'den Barrichello, sekizinciliği ise Toyota'dan Panis aldı.
Geçen pazartesi günü 28. yaşını kutlayan Ralf Schumacher yarış sonrası basın toplantısında "Özelilkle ikinci pit stoptan sonra, arkadaşım Montoya'nın üzerimdeki baskısını hissettim. Ama iyi bir yarış çıkardım ve finiş çizgisini ilk geçen olmayı başardım. Aracın ve takımın performansından çok memnunum. Gelecekte de böyle devam etmesi, en büyük dileğim dedi. İkinci Juan Pablo Montoya ise, takım arkadaşının kendisinden daha hızlı olduğunu ve birinciliği hak ettiğini belirtti.
Formula 1'de sezonun onbirinci yarışı, iki hafta sonra İngiltere'nin Silverstone Pisti'nde yapılacak. McLaren ekibinin İngiltere'de yeni otomobilini piste sürerek atak yapması bekleniyor. (Spor Servisi)