Williams'a piyango çıktı

Formula 1'de sezonun dokuzuncu yarışı olan Avrupa Grand Prix'sini Williams takımının Alman sürücüsü Ralf Schumacher kazandı.

NURBURGRING - Formula 1'de sezonun dokuzuncu yarışı olan Avrupa Grand Prix'sini Williams takımının Alman sürücüsü Ralf Schumacher kazandı. Kariyerinin beşinci Grand Prix zaferine ulaşan Ralf Schumacher, yarış sonrası etrafını kuşatan mikrofonlara "Bugün kötü bir sürücünün de yarış kazanabileceğini gösterdim" diyerek, hem kendisiyle dalga geçti, hem de medyadaki eleştirilere mizahi bir yanıt vermiş oldu.
Almanya'nın Nurburgring Pisti, William takımı açısından mükemmel bir güne sahne oldu. Ralf'in ardından takımın diğer pilotu Juan Pablo Montoya ikinci sırayı alırken, yarışa birinci sırada başlayan McLaren sürücüsü Kimi Raikkonen, teknik bir arıza yüzünden yarış dışı kaldı ve büyük hayal kırıklığı yaşadı. McLaren takımının diğer ismi David Coulthard da günü puansız kapattı.
Nurburgring'de üçüncülüğü Ferrari'nin Brezilyalı pilotu Rubens Barrichello alırken, iddialı Michael Schumacher beşinci sırada kaldı. Schumi, yarışın 43. turunda Montoya ile başa baş girdiği bir virajda spin attı ve zorlukla piste dönebildi. Alman pilotun burada kaybettiği süre, ilk üçün dışında kalmasına yol açtı. Yarışta bu sezonun sürpriz ismi Renault'dan Fernando
Alonso dördüncü, Jaguar'dan Mark Webber altıncı oldu. Jaguar'ın diğer ismi Jens Button da yedinci sırayı alarak takımına puan kazandırdı.
Ağabey-kardeş çekişmesi
Schumacher kardeşlerin doğum yeri Kerpen'e çok yakın olan ve Alman Formula 1 tutkunlarının akınına uğrayan Nurburgring'de seyirciler zevkli ve çekişmeli bir yarışa tanık oldular. Ödül töreni sonrası basın toplantısında Ralf Schumacher, takım halinde müthiş bir iş çıkardıklarını vurgulayarak, "İnanılmaz bir duygu bu. Çok mutluyum" dedi. Ralf, startta ağabeyi Michael ile aralarındaki mücadele için de "Dışarıdan nasıl göründüğünü bilmiyorum ama benim açımdan bir sorun yoktu. Her şey pistte olması gerektiği gibiydi" yorumunu yaptı. (Spor Servisi)