Williams'lar fırtına gibi

Sezonun üçüncü Grand Slam turnuvası olan Wimbledon'da sağanak yağmur nedeniyle karşılaşmalar geç başladı.

LONDRA - Sezonun üçüncü Grand Slam turnuvası olan Wimbledon'da sağanak yağmur nedeniyle karşılaşmalar geç başladı. Turnuvanın yedinci gününde Amerikalı Williams kardeşler rakiplerini rahat yenerken, iddialı olduklarını bir kez daha gösterdi.
Turnuvanın bir numaralı seribaşı Serena Williams Rus rakibi Elena Dementieva'yı 6-2 ve 6-2'lik setlerle geçerek, adını çeyrek finale yazdırdı. dört numaralı seribaşı Venus Williams ise Fransa Açık Tenis Turnuvası'nın dördüncü turunda sürpriz bir şekilde elendiği Rus rakibi Vera Zvonareva'yı 6-1 ve 6-3'lük setlerle yendi. Venus bu sonuçla hem rövanşı aldı hem de çeyrek finale yükseldi.
Roland Garros'un finalisti iki numaralı Belçikalı raket Kim Clijsters ise Japon rakibi Ai Sugiyama'yı 49 dakikada safdışı bıraktı. Belçikalı raket 6-3 ve 6-2'lik setlerle sonuca rahat gitti. Amerikalı Lindsay Davenport da bir başka Japon tenisçi Shinobu Asagoe'yi 6-4 ve 6-1'lik setlerle turnuva dışında bıraktı. Sekiz numaralı Amerikalı raket Jennifer Capriati ise Rus Anastasia Myskina'yı 6-2 ve 6-3'lük setlerle geçerek çeyrek finalist oldu.
(Spor Servisi)