Wimbledon'ın kralı Djokovic!

Wimbledon'ın kralı Djokovic!
Wimbledon'ın kralı Djokovic!
Wimbledon tek erkekler finalinde Roger Federer'i 3-2 mağlup eden Novak Djokovic, Wimbledon'da ikinci, toplamda ise 7. grand slam zaferine imza attı.

Wimbledon tek erkekler finalinde 1 numaralı seribaşı Sırp Novak Djokovic ile 4 numaralı seribaşı İsviçreli Roger Federer karşı karşıya geldi.

Djokovic, ilk seti kaybetmesine rağmen Federer’i 3-2 mağlup etti. Sırp raket Wimbledon’da ikinci kez mutlu sona ulaşırken, toplamda 7. grand slam zaferine ulaştı.

Karşılaşmanın ilk seti büyük bir çekişmeye sahne olurken, Federer seti tie break’te 7-6 kazanmayı bildi ve 1-0 öne geçti. İkinci sette İsviçreli raketten üstün bir oyun sergileyen Djokovic, seti 6-4 kazanarak durumu 1-1’e getirdi.

Maçın üçüncü seti de nefes kesti. Djokovic, tie break’te Federer’e 7-6 üstünlük kurdu ve setlerde 2-1 öne geçti. Dördüncü setin ilk bölümünde Sırp raket üstünlüğü ele geçirmesine rağmen üst üste iki kez servis kıran Federer yeniden maça tutundu. İsviçreli raket seti 7-5 kazanarak setlerde durumu 2-2 yaptı.

Karşılaşmanın 5. ve son setinde servis kırmayı başaran Djokovic, Federer’e 6-4 üstünlük kurdu ve maçı da 3-2 kazandı. Djokovic bu şampiyonlukla kariyerindeki 7. grand slam zaferine imza attı. Federer, bu mağlubiyetle 8. kez Wimbledon’da şampiyonluk yaşayarak bu turnuvayı en çok kazanan isim olma şansını kullanamadı.