Xavier de imzaya geliyor

Lukunku ve Suat'ı renklerine bağlayan Galatasaray, Revivo'dan sonra Liverpool'de mutsuz bir sezon geçiren Xavier'i de renklerine bağlamak istiyor.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Lukunku ve Suat'ı renklerine bağlayan Galatasaray, Revivo'dan sonra Liverpool'de mutsuz bir sezon geçiren Xavier'i de renklerine bağlamak istiyor. Xavier'in pazartesi günü İstanbul'a gelerek yönetimle görüşüp imza atacağı bildirildi. Ali Dürüst, Fenerbahçe ile yollarını ayıran Revivo ile gelecek hafta masaya oturacaklarını söyleyerek
"İsteğimiz, Antalya kampına bu futbolcuyu yetiştirmek" dedi.
Revivo'nun menaceri Ceki Angel de, İsrailli futbolcunun transferi konusunda Galatasaray'la aralarında fazla pürüz olmadığını söyledi. Fenerbahçe'den bonservisini almasının ardından bir basın toplantısı yaparak ülkesine giden Haim Revivo'nun, İstanbul'a dönmesiyle birlikte Galatasaray'la görüşmelere başlayacaklarını belirten Angel, "İki gün önce bir ön görüşme oldu. Olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Büyük olasılıkla Galatasaray'ın Antalya kampında yer alacak" açıklamasını yaptı.
Galatasaray ile Mısır Milli Takımı, bugün başkent Kahire'de karşı karşıya gelecek. Saat 14.45'de başlayacak olan karşılaşma tv8'den naklen yayınlanacak.
Öte yandan Mısır'da yayımlanan Ahram gazetesi, Galatasaray'ın 80 yıl
aradan sonra Mısır'a geldiğini yazdı. Gazetede, Sarı-Kırmızılılar'ın bu ülkeye ilk ziyaretini 1926 yılının ağustos ayında gerçekleştirdiği, o tarihlerde İskenderiye kentinde Mısır'ın El Ahli takımıyla karşılaştığını ve maçı 1-0 kazandığını bildirildi. Türkiye'nin Kahire Büyükelçiliği'nin, Galatasaray'ın onuruna yarın akşam yemek vereceği, Galatasaray'ın ayrıca Kahire'de Nil nehri gezisi yapacağı ve piramitleri ziyaret edeceği kaydedildi.
* * *
Abel Xavier
Doğum tarihi ve yeri: 30.11.1972, Mozambik
Boy: 1.89, Kilo: 81, Liverpool: 21 maç/2 gol,
Portekiz Milli Takımı: 21maç/2 gol
Oynadığı takımlar: Estrela Amadora (90-93), Benfica (93-95), Bari (95-96), Oviedo (96-98), PSV Eindhoven (98-99), Everton (99-02)