Xavi'nin yerine İlkay Gündoğan

Xavi'nin yerine İlkay Gündoğan
Xavi'nin yerine İlkay Gündoğan
La Liga ekibi Barcelona'yı yakından izleyen spor gazetelerinden El Mundo Deportivo, takımdan ayrılacağını açıklayan 35 yaşındaki Xavi Hernandez'in yerine İlkay Gündoğan'ın transfer edileceği iddialarını manşetine taşıdı.

MADRİD - 'İlkay Gündoğan tamam' ifadesini manşetinde kullanan gazete , "Dortmund'un yıldızı Münih'te sağlık kontrolünden geçirildi ve Barcelona orta sahasını güçlendirmeye en yakın aday . 24 yaşındaki yetenekli futbolcunun Dortmund ile 2016 yılına kadar sözleşmesi var. FIFA'nın Barcelona'ya verdiği transfer yasağından dolayı İlkay bu yaz alınmasına rağmen Ocak ayına kadar forma giyemeyecek" iddialarını ortaya attı.

İlkay Gündoğan ile Bayern Münih ve Manchester United'ın da ilgilendiği ancak Alman milli futbolcunun Barcelona'ya prensipte 'evet' dediği ileri sürüldü.

Barcelona'nın, sezon sonunda Katar'ın El Sadd takımına gidecek Xavi Hernandez'in yerini doldurmak için İlkay Gündoğan ve Fransız Paul Pogba ile ilgilendiğini iddia eden İspanyol basını, Juventus'un Pogba'yı bırakmaya sıcak bakmamasından dolayı Gündoğan'a yöneldiğini öne sürdü. (AA)