Ya Yıldıray ya Riquelme

Galatasaray'da oyun kurucu arayışları yoğunlaşıyor. Sarı-Kırmızılı yönetim, aylardır transferini bitirmek için uğraştığı Yıldıray Baştürk'ten aldığı olumlu yanıt üzerine, gurbetçi oyuncunun kulübü Bayer Leverkusen ile pazarlığa girişti.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray'da oyun kurucu arayışları yoğunlaşıyor. Sarı-Kırmızılı yönetim, aylardır transferini bitirmek için uğraştığı Yıldıray Baştürk'ten aldığı olumlu yanıt üzerine, gurbetçi oyuncunun kulübü Bayer Leverkusen ile pazarlığa girişti. Bayer Leverkusen, yıldız oyuncusu için 4 milyon euro bonservis bedelinde ısrar ediyor ama Yıldıray'ın sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olması ve milli futbolcunun Leverkusen'den bedelsiz ayrılma şansına sahip olması, zamanın Galatasaray lehine işleyeceğini gösteriyor.
Ancak yönetim de, Şampiyonlar Ligi için UEFA'ya takım listesinin verilmesine az bir süre kaldığı için, elini çabuk tutmak istiyor.
Galatasaray bir yandan Yıldıray'ın bonservisini almaya çalışırken, diğer yandan da bu oyuncu hakkında çıkan 'Hepatit B'ye yakalandı' söylentilerine açıklık getirmeye çalışıyor. Bu konuda kulüp doktorlarından bilgi alan yöneticiler, bu hastalığın evreleri sonucunda futbolcunun sağlığına kavuşabileceğini ve eskisi gibi futbol hayatına devam edebileceğini öğrenince rahatladılar.
Yıldıray için temaslarını sürdüren Galatasaray, Barcelona'da teknik direktör Frank Rijkaard'ın kadrosuna almak istemediği Arjantinli yıldız Juan Roman Riquelme'yi de alternatifler arasında tutuyor. Riquelme, geçtiğimiz yıl Katalan ekibi tarafından 'Yeni Maradona' etiketiyle Boca Juniors'dan transfer edilmişti. Bekleneni veremeyen ve kısa sürede gözden düşen Riquelme'nin Bordo-Mavili kulüple 2007 yılına kadar sözleşmesi var. Teknik kapasitesi hayli yüksek bir oyuncu olan 25 yaşındaki Riquelme, Galatasaray orta sahası için büyük bir kazanç olabilir. Ancak Arjantinli futbolcunun ücretinin yüksek olması, Sarı-Kırmızılı yöneticileri düşündürüyor. Riquelme'den kurtulmak isteyen Barcelona, bu
oyuncunun yıllık ücretinin bir bölümünü ödemeye yanaşırsa transferin gerçekleşme ihtimali var.
Aria'yla yeniden
Öte yandan Aria, dün imzalanan anlaşmayla bir yıl daha Galatasaray'ın sponsoru oldu. Anlaşma imzalanırken, taraftarlar için hazırlanan Galatasaray mobil kulüp kartı da tanıtıldı. Başkan Canaydın, iki sezondur sponsor olan Aria'yla yeniden anlaştıkları için mutlu olduklarını dile getirirken, Aria Genel Mürüdü Farina, Türkiye ve dünyanın en iyi takımlarından birine sponsor olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.