Yabancı futbolcu sayısında flaş karar

Yabancı futbolcu sayısında flaş karar
Yabancı futbolcu sayısında flaş karar
Önümüzdeki sezondan itibaren 28 kişilik kadroda 14 yerli, 14 yabancı futbolcu bulundurma zorunluluğu olacak.

RADİKAL - Önümüzdeki sezondan itibaren 28 kişilik kadroda 14 yerli, 14 yabancı futbolcu bulundurma zorunluluğu olacak.

Yabancı planlamasına göre, 18 kişilik maç kadrolarında herhangi bir yabancı sınırı olmayacak. Gelecek sezon takımlar 18 kişilik kadrolarında 11 yabancı, 7 yerli oyuncu bulunduracak. Takımlar sahaya 11 yabancı futbolcu ile de çıkabilecek. Bu karar gelecek sezondan itibaren uygulanacak.

YILDIRIM DEMİRÖREN KARARI BÖYLE AÇIKLADI
"Futboldaki yabancı sınırında değişikliğğe gitme kararı aldfık. Bu dönemde yeni kurala yabancı kuralı değil yerli kuralı diyoruz. Değerli hocamız Fatih Terim'le uzun değerlendirmeler yaptık. Kulüplerimizin mali durumlarını inceledik. Takımların kadrosunda 28 lisanslı oyuncu olarak istiyoruz. Bunların 14'ü yerli, 14'ü yabancı olacak. Bunlardan ikisine altyapı zorunluluğu koyuyoruz. 11 yabancı kadroda olabilecek. Kulübede 18 oyuncunun 7'si yerli, 11'i yabancı olacak. Yedekte 1 yerli kaleci olma zorunluluğu olacak. Bunu kulüplere teşvik olarak koyduk. Tüm bu kurallara uyan kulüplere sezon sonunda 10 milyona varan ödüller vereceğiz."

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ DA DESTEK VERDİ 

"Uzun zamnadır gündemimizi meşgul eden bu yabancı sınırını bugün sonlandırmış bulunuyoruz. Öncelikle Türk futbolunun her zaman önemsediğimiz bu TFF-Kulüpler Birliği'nin diyalogu önemliydi. Burada TFF Başkanı ve kuruluna teşekkür ediyorum. Bu noktada çok önemli bir diyalog yaşadık. Hava şartları nedeniyle katılamayan kulüp başkanlarıyla tek tek görüştüm. Hepsinin olurunu aldık. Bu projede emek harcayan Fatih Terim, TFF Başkanımız ve yönetim kuruluna emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum."


  http://www.radikal.com.tr/126563812656383

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olay yabancinin olup olmamasi degil. - Volkan1

  1990 ABD 'de insanlar futbol deyince Amerikan futbolunu bilirlerdi.Soccer denen bizdeki futbolda hic oynanmazdi.Sonra baktilar futbol dunyada en populer spor dali.Hemen okullara koydular ,bir on yil sonra bayanlarda dunyanin en iyilerinden oldular (devamli ilk ucteler),erkeklerde de her dunya kupasina katiliyorlar.Biz de basbakanlar dahil genc nufus var diye ovunurler hep..Okullarda eskiden KASA dan atlattirirlardi.Spor denen sey haftada bir dersti.Su an bilmiyorum,oldugunu da pek sanmiyorum (sonuclara bakinca).Bu genc nufus ne yapiyor TR'de..Okullari saysan milyonlarca belkide...Yabanci getirsen n'olur,getirmesen n'olur? 11 kisi bulup milli takimi kuramiyorsan !.. Iyiki Almanya var Turk cocuklarini yetistiriyorda milli takima oyuncu toplanabiliyor.

  Dünyada benzeri yok bu olayın... - Veci

  Yerli oyuncular? Bizim gençlerimiz? Bu kadar düşüncesiz ve plansızca bir karar olamaz. Çıkıp savunacak adamın da alnını karışlarım. Külüpte yetişmiş yerli ve genç oyuncu şartı falan koyarsınız diye bekliyordum. 11 YABANCI nedir dostum? Avrupada 2 yabancı kotası var (Avrupa birliği üyesi ülkeler birbirlerinin oyuncuları yabancı saymıyor) Yani italyalı adam ingiltere'de de top koşturuyor isterse. Bizim futbolcular ne yapacak gözüm? Zaten kulüpler BATTI, mecburen şirket oldular. Kuluplerin değerinden fazla KREDİ BORCU var...

  koray korkmaz - user405240

  türk futboluna son darbe de vuruldu.hayirli olsun