Yağmura rağmen maça ilgi vardı

Turkcell Süper Lig'de Denizlispor ile Fenerbahçe karşılaşmasına, maçtan önce yağan yağmura rağmen futbolseverler ilgi gösterdi. Denizli'de akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış, maçın başlamasına kısa süre kala kesildi.

  • Turkcell Süper Lig'de Denizlispor ile Fenerbahçe karşılaşmasına, maçtan önce yağan yağmura rağmen futbolseverler ilgi gösterdi. Denizli'de akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış, maçın başlamasına kısa süre kala kesildi. Yağışa rağmen tribünler büyük oranda doldu.
  • Fenerbahçe'de Uğur Boral, haftalar sonra ilk kez ilk onbirde görev alırken, Vederson yedek kaldı.
  • sarı kartı olduğu için Galatasaray maçı öncesi bu müsabakanın kadrosuna alınmayan Lugano'nun yerine Yasin sahaya çıktı. Ali Bilgin de ilk onbirde şans bulan bir başka isim oldu.
  • PAF takımları arasındaki müsabakada Fenerbahçe, Denizlispor'u 4-2 mağlup etti. Maçta 888 polis, 50 jandarma, 102 de özel güvenlik mensubu görev aldı. Maraton tribünündeki Denizlispor taraftarları 'Yusuf'u satanı biz de satarız' yazılı pankart açtı
  • Denizli Atatürk Stadı'nda maç öncesinde dağtılan gazetenin manşetinde ünlü 'Fenerbahçe Cumhuriyeti' ifadesine ithafen büyük puntolarla 'Welcome to Republic of Turkey' (Türkiye Cumhuriyeti'ne hoş geldiniz) ibaresi dikkat çekti. Gazeteyi maç öncesi Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticiler Nihat Özdemir ile Mahmut Uslu da inceledi. Bu arada önceki sezon şampiyonluğu Denizli'de kaybeden ve 1-1 biten karşılaşmanın devre arasında Yeşil-Siyahlı yöneticilerle tartışan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım protokol tribününde kendisine ayrılan yere oturmadı. Yıldırım, Mahmut Uslu ile birlikte üçüncü sıradan maçı seyretti. Denizlispor Başkanı Ali İpek'in yanında en önde ayrılan yere Nihat Özdemir oturdu.
  • Maç sonrası Denizli taraftarı hakem Bülent Yıldırım ve yardımcılarını pet şişe yağmuruna tutarak, ofsayt gerekçesiyle verilmeyen gol kararını protesto etti.