'Yahu Emre Çolak senin uçman lazımdı uçman'

'Yahu Emre Çolak senin uçman lazımdı uçman'
'Yahu Emre Çolak senin uçman lazımdı uçman'
Yorumcu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Hollandalı golcüsü Robin van Persie'nin performansını överken, Galatasaray forması giyen Emre Çolak'ı eleştirdi.

NTV Spor'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında gündemi değerlendiren Mehmet Demirkol'un açıklamaları şöyle:
"Basın toplantısında soru almamak ne demek? Bu yönetimin isteği. Soruya cevap verdiği zaman iş tartışmaya dönüyor. Basın mensupları da bunu tahrik eder. Çünkü ortaya haber çıkar, malzeme çıkar. Bu iyidir veya kötüdür ama haber çıkar. Gazeteci de bunu yapar. Taraftar bunu sevmez ama gazeteci bilir. Dolayısıyla yönetim de 'Sen soru kabul etme, iş uzuyor. Sabahlara kadar tartışma programları yapılıyor' diyor. Durum bu. Tartışmaları yönetebilmek lazım. Peki Fenerbahçe yönetimi ona bu konuda güveniyor mu? Çok da değil. Fenerbahçe'nin oyununda gelişme var, bu konuda da gelişme sağlanabilir. bu düzeltilebilecek bir şey. Soru almamak ise doğru yol değil.

"VAN PERSIE GOL VE ASİST REKORU KIRARDI"

Van Persie dün ders gibi bir maç oynadı. Düşünülmeden yapılmış tek bir hareketi yok. En doğru yere pası atıyor, en doğru yere koşuyor. Burada ona tek uyum sağlayabilen oyuncu Caner oldu. Önünüzde böyle bir oyuncu var ona kilitlenmeniz lazım. O da 'Sadece bana bak' diyor. O kadar pozisyon ezildi ki, gol ve asist rekoru kırardı Van Persie... Bu da çok umut verici bir durum.

"EMRE ÇOLAK BU MUDUR?"

Mustafa hocanın verdiği mesajları herkes anlıyor. Hakemler, Federasyon, rakipler. Ama oyuncular anlamıyor. Yahu Emre Çolak en yaratıcı orta saha oyuncususun. Oğuzhan'ı saymıyorum çünkü onu dışarıdan gelmiş sayıyorum. Emre Çolak bu mudur? Galatasaray kariyerin bitiyor. Bu genç arkadaşları anlamakta zorlanıyorum. Nasıl bu kadar çabuk 'Oldum' diyorlar. Arda Turan'ı da görüyorsun işte Milli Takım'da. Senin dünkü maçta uçman lazımdı uçman. Takımında oynamıyorsun, hala Milli Takım'a çağrılıyorsun.

"EBOUE OLSA 'HAYIR' DEMEM"

Türkiye'deki yeni moda hücumcu bekler. Hücuma katkı sağlayan bek isteniyor artık. Bu yüzden hücumcudan devşirme bekler transfer ediliyor. Eboue bu işi iyi yapıyordu. Ben çok beğenmezdim ama bugün olsa 'Hayır' demem.

"HANGİ OYUNCUYU İSTESİN?"

Negatif bir şey söylemek istememekle birlikte şöyle de bir durum var. Devre arası 15 gün. Ne zaman gelecek? Ligin başlamasına 1 hafta kala diyelim. Sıcak, hazır oyuncu mu istersin, yoksa gol atamayan, soğumuş ve oynamayan bir oyuncuyu mu? Mevlüt Erdinç böyle. Gol yok. Oynamıyor.

ESLEM ÖZTÜRK'ÜN SAKATLIĞI...

Çok zor bir durum olur, 'İmkan yok, fakiriz' dersin anlarım. Çok ucuz ve çok basit bunları yapmak. 3 tane iş var şu saha zeminini düzeltmek için. Bu çocuğa yazık değil mi? Seneye profesyonel bir kontrata imza atsa kaç para alacak? 900 bin TL'den aşağı almaz. O zemini yapmak 900 bin TL'den çok daha ucuz. Biraz da çimciye, gübreciye para versin kulüpler artık.

YILMAZ VURAL'IN GENÇLERBİRLİĞİ'NİN BAŞINA GEÇMESİ...

Olması gereken buydu. İlhan Cavcav'ın burada artık noktayı koyması lazım. 10 sene çalışmalılar birlikte."