YAKINDAN KUMANDAN

YAKINDAN KUMANDAN
YAKINDAN KUMANDAN
Beşiktaş tribününün güzide simalarından 'Optik' maç sabahı bana söylediydi; Abi barıştık diye... Ankaragüçlülerle sulh çubuğu tüttürmeye, ince belli bardaktan çay içmeye karar vermişler.

Barış sabote edildi
Beşiktaş tribününün güzide simalarından 'Optik' maç sabahı bana söylediydi; Abi barıştık diye... Ankaragüçlülerle sulh çubuğu tüttürmeye, ince belli bardaktan çay içmeye karar vermişler. Gel gör ki, bu işler öyle kolay olmuyor. Dolmabahçe'de oturup havadan sudan sohbet ederken, barıştan haberi olmayan bir grup 'Siyah-Beyazlı' saldırmış, taşlar havada uçuşmuş. Maçtan hemen önce bir daha gördüm Optik'i... Sıkkındı; "Barış sabote edildi" dedi.
Tribündeki pankartlarda da gündemin birinci maddesi işlenmiş: "Savaşa karşı Kara Kartallar" pankartında a'lar hani anarşiştlerin meşhur bir a'sı vardır ya daire içinde, işte öyle... Nedendir bilinmez, maçtan hemen önce kaldırıldı bu pankart. Acaba "Gel tezkere" pankartı mı asılacak diye tribünde bir dalgalanma oldu. Allahtan, böyle Bush'luklara yer yok İnönü'de. Bir başka pankartta; "Elbasan köyü patriot'larından şampiyon Beşiktaş'a sevgilerle" yazıyor. Yahu çocuklar, kafa karıştırıyor bu pankartlar. Nedir bu derin ve özgün olma merakı? Burada büyük denklemler içinde buldum kendimi, ilk 30 dakika oyuna aklımı veremedim.
Bir şey dikkatimi çekti: İnönü, Avni Aker'den beter olmuş... Kim pas hatası yapsa, küfürün bini bir para! Büyük bir Serdar antipatisi var. O da ekmek yiyor bu işten, çok üzüldüm çocuğa... Fakat etrafımdakilere fazla müdahale edemedim. Bir başlayacaklar 'Erkan Goloğlu, söyle sen kimsin, İnönü'nün direkleri " diye... Başımıza iş alacağız!